Birsel Kılınçcı

Birsel Kılınçcı Çok Güzel Hareketler (ÇGH) 2 bünyesinde oyuncu olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hakkında hayatı ve biyografi bilgileri.

Birsel Kılınçcı Kimdir? Aslen Nereli?

Güzel oyuncu Birsel Kılınçcı katıldığı Çok Güzel Hareketler isimli program ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 1997 yılında İzmir Çamdibi’nde dünyaya gelen güzel isim Bornova Dokuz Eylül İlköğretim ve İzmir Karşıyaka Lisesi’ni tamamlamıştır. 2006 senesinde İzmir Bornova’da Bilimsel Tiyatro Atölyesi’nde butik bir atölye tiyatro bünyesinde sahne almıştır.

2014 senesine kadar bir çok oyunda sahne alan Birsel Kılınçcı, 2014 ve 2015 yılları arasında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda ses ve oyunculuk eğitimleri almıştır. 2016 senesinde kazandığı İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Performans Bölümü’nü tam burslu olarak bitirmiş ve başarı ile mezun olmuştur.

Üniversite döneminde iken oyunculuk ve tiyatro ile birlikte, modern dans, bale, yoga, metin yazarlığı ve dans teorisi üzerine eğitimler almıştır. Günümüzde aktif olarak yoga ve fitness sporları ile ilgilenmeye devam etmektedir. 2016 senesinde, Nazım Sahne’de En Gerçek Masal isimli performatif bir çocuk oyununda 2 sene oyuncu olarak sahne almıştır.

Güzel oyuncu Lise ve üniversite döneminde iken bir çok münazara turnuvasında konuşmacı olarak yer almış, üniversite’de girdiği bir doğaçlama tiyatro sonrasında, Çok Güzel Hareketler (ÇGH) 2 ekibine katılmıştır. ÇGH bünyesinde Hamza Yazıcı, Batuhan Soyaslan, Cenan Adıgüzel, Cihan Talay, Emre Aslan, Eda Nur Hancı ve Arif Güloğlu gibi bir çok isim de sahne almıştır.

Birsel Kılınçcı Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Birsel Kılınçcı‘nın yaşı 26, boyu 1.67 cm, kilosu ise 62’dir. Resmi instagram hesabını @birselkilincci kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 79,2bin civarındadır. Ayrıca twitter hesabını da aktif olarak kullanmaktadır. Twitter hesabında şu açıklama mevcuttur. “Melankolik şair olmaya hevesi kalmamış stajyer komedi emekçisi”.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz