Bircan Silan

Bircan Silan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? nereli? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bircan Silan Kimdir?

Bircan Silan gazeteci, yazar, menajer, iletişim ve basın danışmanı. Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından, Dünya, Güneş ve Hürriyet gibi gazetelerde çalışmıştır.

1996 senesinden sonra, N1 Danışmanlık ve Organizasyon olarak kişilere menajerlik, çeşitli kurumlara iletişim danışmanlığının yanı sıra birçok festival ve organizasyona basın danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Günümüze kadar, Acı Dolu Yıllar, Dört Yapraklı Yonca, İyi Ki Annenim Senin, Nilüfer Hepsi Bu adlı kitapları yazmış, Filiz Akın’ın yazdığı Güzelliklere Merhaba, Hayata Merhaba kitaplarının ise editörlüğünü yapmıştır.

Festivaller kapsamında ise Fatma Girik, Filiz Akın, Kemal Sunal, Sadri Alışık ve Türkan Şoray kitaplarını sinemacı Burçak Evren ile birlikte hazırlamıştır.

N1 Program Yapım, Danışmanlık ve Organizasyon Ltd. Şti. ile günümüzde çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. N1 program yapım ve iletişim stratejileri şirketi ülkemizin önde gelen sanatçılarına ve kurumlarına, menajerlik, organizasyon, basın danışmanlığı ve iletişim hizmetleri veriyor. Ayrıca ulusal ve uluslararası birçok organizasyonun yapımcılığını ve koordinasyonunu da üstleniyor. Kurucu müdür Bircan Usallı Silan ve Nilüfer’in ortaklığı ile kurulan N1 ismini, Nilüfer ve Bircan’ın ilk harflerinden almıştır.

Bircan Silan Nereli?

Bircan Silan doğma büyüme aslen Manisa’lıdır. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

2018 yılında Ve Aslında Bütün Senler Ben isimli kitabını okurseverler ile buluşturmuştur. Epsilon Yayınevi’nden çıkan kitabı için, Okuyan herkes kendinden bir parça bulacak açıklamasında bulunmuştur. Daha önce portre kitapları yazmıştır. Sırada Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Emel Sayın ve Hale Soygazi isimlerin yer aldığını belirtmiştir.
Bircan Silan kitabi
Bircan Silan1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz