Billur Melis Koç

Billur Melis Koç oyuncu, tiyatrocu. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Billur Melis Koç Kimdir?

Billur Melis Koç tiyatrocu ve oyuncu. Güzel Sanatlar Bölümü üzerine eğitim alan başarılı isim, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Heykel Bölümü mezunudur.

3 yıl atölye çalışmaları ve kişisel sergiler yapan Melis Koç, setlerde sanat yönetmenliği yapmıştır. Ayrıca sinema filmleri ve reklamlar için sahne aksesuarları da yapmıştır. İlerleyen süreçte Anadolu Üniversitesi Modern Topluluğunu kuran isim olmuştur. 2010 senesinde mezun olan güzel isim, İstanbul Kadıköy’de Yeldeğirmeni’nde olan atölyesini kapatmış ve tamamen setlere dönmüştür.

Billur Melis Koç Kaç Yaşında?

Billur Melis Koç 36 yaşındadır. Doğum tarihi 1987.

Oyunculuk Kariyeri

Geçmişten günümüze bir çok reklam film çalışmasında yer almıştır. Ayrıca pek çok klip çalışmasında bulunmuştur. En on Yargı isimli dizi de İpek karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yargı dizisi oyuncuları Arda Anarat, Uğur Polat, Başak Gümülcinelioğlu, Zeynep Atılgan, Mehmet Yılmaz Ak, Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz gibi isimlerden oluşmuştur.

Ayrıca Fazilet Hanım ve Kızlar, Av gibi projeler de rol almış, Serkan Çayoğlu ve Aslı İnandık’ın da rol aldığı Oregon filminde Hatun karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Av filminde Ahmet Rıfat Şungar ile başrolü paylaşmıştır. Mandıra Filozofu, Son Mektup, Şehrin Melekleri, Kaçma Birader, 46 Yok Olan, Behzat Ç, gibi projelerde sanat yönetmenliği asistanlığı yapmıştır.

Resmi instagram hesabı @bmkoc ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz