Bilgün Sazak

Bilgün Sazak hakkında merak edilen iş kariyeri. Peki kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi kaç? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1959 yılında Ankara’da dünyaya gelen Bilgün Sazak, çok küçük yaşlardan itibaren her zaman Mücevherlere ilgi duymuştur. Küçük yaşlarda ilgisini, tutkusunu keşfetmiş ilerleyen dönemlerde de bu tutkusunun peşinden gitmiştir.

2002 senesinde tasarımlarını ilk defa, Papermoon’da sergilemiştir. 1 sene sonra, İstanbul Fındıklı’da, markası B Point’in Showroom’unu açmıştır. Günümüzde tasarlamış olduğu mücevherler, Beyoğlu Showroom ile birlikte Beymen mağazalarında satılmaktadır.

Babası 1980 senesinde yaşamını yitiren, Gümrük ve Tekel eski Bakanı, Milliyetçi Hareket Parti’li GÜn Sazak’tır. Sazak soyismi babasının doğduğu, Eskişehir ilinin Mihalıççık ilçesine bağlı bir mahalle’den gelmektedir. Yani aslen baba tarafından Eskişehir’li olduğunu belirtebiliriz.

Bilgün Sazak evli mi?

1982 yılında Boyner Holding’in patronu Cem Boyner ile evlenmiştir. Bu evliliğinden İkizler Ayşe – Elif ve Emine isimlerinde üç kızı vardır. Evliliği 10 yıl sonra, 1992 ‘de son bulmuştur.

İkinci evliliği ise 1998 senesinde, İş Adamı Sinan Dereli ile gerçekleştirmiş, ancak bu evliliği de son bulmuştur. Anlaşarak ayrıldıklarını, ortak bir çocuklarının olmamasının da boşanma kararı vermenin kolay olmasında etken olduğunu belirtmiştir. Eski eşi ile düşman olmadığını, yine görüşüp konuşacakları dile getirmiştir. Boşanmadan önce İstanbul Ulus’ta Boğaziçi Sitesi’nde oturan Sazak, boşandıktan sonra Çubuklu’ya taşındığını belirtmiştir.

1995 yılında İstanbul Çubuklu’da yaptırmış olduğu villasında yaşantısını sürdüren Sazak’ın dönem dönem villasını diziler için kiraya verdiği de belirtilmektedir. Daha önce bir çok dizi yapımcısının teklifini reddetmiş, reddetme sebebi ise dekorasyonuna gösterdiği özen’dir. Villa’nın 300 m2 olduğu, o dönemde ortalama 35 Bin TL civarında bir bedel ile kiraya verdiği aktarılmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz