Bilgesu Kural

Bilgesu Kural rol aldığı Aşk 101 ve Hayaller ve Hayatlar gibi diziler ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Bilgesu Kural Kimdir?

Güzel isim Bilgesu Kural tiyatro kökenli bir oyuncudur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan başarılı isim, Nimet Tezgiden Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir. İdil Setenay isminde bir ablası olduğu belirtiliyor.

İlk dizi oyunculuk deneyimini rol aldığı Aşk 101 adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Hayaller ve Hayatlar adlı dizide (İdil) karakteri için kamera karşısına geçmiştir. En son ise Atv ekranlarında yayınlanan İçimizdeki Ateş isimli diziye dahil olmuştur. Dizide ayrıca, Atakan Hoşgören, İpek Filiz Yazıcı, Ceren Benderlioğlu, Demirhan Demircioğlu, Gizem Arıkan ve Burak Sevinç gibi isimler de rol almıştır.

Maalesef başarılı oyuncu hakkında henüz boyu, kaç yaşında ve doğum yeri, doğum tarihi gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz