Bihin Edige

1953 yılında dünyaya gelen Bihin Edige, İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü aslen memleketi olan şehir Adana’da tamamlamıştır.

Ardından İstanbul’da bir kolej’de ortaokul ve Lise tahsilini devam ettirmiş, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından özel firmalarda satış ve pazarlama departmanlarında çalışarak iş hayatına atılan Bihin Edige, daha sonra uluslararası bir firmanın Halkla İlişkiler, Reklam ve Satış bölümlerinin üst düzey yöneticiliğini yaklaşık 10 sene devam ettirmiş, kendi firmasını Halkla İlişkiler, Reklam ve Organizasyon üzerine açmıştır.

Çalışma hayatı döneminde yapmış olduğu araştırmalar ve eğitimler’in ardından kişisel gelişim seminerleri vermiş ve kitap yazmaya başlamıştır. Bugüne kadar bir çok kez kişisel gelişim üzerine konferanslar veren Edige, 2006 senesinde siyaset ile ilgilenmeye başlamıştır. Halkın Yükselişi Partisinde, MKYK üyesi ve Genel Başkan Yardımcılığı yapmış, 2007 seçimlerinde aynı partiden milletvekili adayı gösterilmiştir.

Sonrasında ise Yeni Parti Genel Başkan Yardımcılığını yapan Bihin Edige, 2011 senesinde istifa etmiştir.

Bugüne kadar, KRT Karadeniz Tv’de Kısır Döngü, Holistik Kültür, Holistik Analiz adlı programlarda görev almış, günümüzde ise KRT Tv’de Gerçeği Duymaya Hazırmısınız isimli programı hazırlayıp Sunmaktadır.

Toplum Hizmetleri Vakfı Başkan Yardımcılığı görevini’de sürdürmekte olan Bihin Edige evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Bihin Edige’nin eserlerinden bazıları ise, Çırılçıplak, Kontrol Kimde, Arayış, Denge, Haddini Bil, Yaşamdaki Arayış, Saba Tanrıça Uyanıyor ve Bir Varmış Ötesi Yokmuş.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz