KimNereli.net

Berna Tan

Berna Tan Kimdir?

Berna Tan
Gerçek adı: Berna Tan
Doğum Tarihi: 30/03/1985 (34 yaşında)
Burç: Koç
Meslek: Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul

Berna Tan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Berna Tan kimdir? aslen nereli? Kına şarkısı ile müzik severlerden tam not alan sanatçı hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. İş Hayatı, müzik hayatı ve kariyeri ile ilgili biyografi sayfası.

30 Mart 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Berna Tan, Kazım Özalp İlköğretim Okulundan mezun olmuştur. Koç burcudur. Baba tarafından aslen Diyarbakır nüfusuna kayıtlıdır.

Berna Tan Müzik dünyasına giriş ve müzik kariyeri;

Bir kaç sene önce katıldığı Pop Star Alaturka yarışması ile isminden söz ettirmiştir. Seçmelerin son üç gününde annesininde çok ısrar etmesi üzerine yarışmaya katılmıştır. O dönemde jüri olarak Bülent Ersoy, Ebru Gündeş ve Orhan Gencebay bulunmakta idi. Yarışmada Ebru Gündeş’in Çok Mu Gördünüz şarkısını seslendirmiş ve Gündeş’in Ya Budur İşte, aradığım ses bu dediğini yarışmaya alındığını dile getirmiştir.


Babasının da sesinin çok güzel olduğun aktaran güzel sanatçı Selçuk Tekay’dan müzik eğitimi almıştır. Tamamen kulak olduğunu, Konservatuvar mezunu olmadığını belirtmiştir. Eğitim döneminde sürekli müzik yarışmalarında yer almış ve her katıldığında 1. olmuştur. Asıl mesleği tasarımcılık olan Berna Tan, ayakkabı ve çanta tasarım işi yapmıştır. 2008 yılında ise profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.

Berna Tan evli mi?

Eşini trafik kazasında yitiren başarılı isim, 3.5 sene evli kalmıştır. Bu evliliğinden Yaren Beren isminde bir kızı vardır. Bir anda eşinin vefat etmesi, hayatında büyük bir yıkım olmuştur. Bir süre kızı ile de ilgilenememiş, doktora gitmiş ve destek almıştır. Eşinden tek hatıra olan kızı ile birlikte yaşantısını sürdürmektedir.

Bar, saz vb gibi organizasyonlar asla çıkmayan Berna Tan, festival, halk konseri ve düğünlerde sahne almaktadır. Kendisini yardımsever, cesur, anaç, inatçı, kaliteyi yaşamayı seven ve tuttuğunu koparan birisi olarak tanımlamaktadır. Söylemekten en fazla haz aldığı şarkılar arasında ise Çok mu Gördünüz, Beni Benden Alırsan, Ben Yoruldum Hayat, Sezen Aksu Gidiyorum ve Müslüm Gürses Gitme’dir.

Koç burcu olan güzel sanatçı’nın uğurlu günü Pazartesi, Çarşamba, uğurlu sayısı 10 en sevdiği renk ise Mor’dur.

Kendisine pop görünümlü arabeskçi denilebileceğini belirten Berna Tan, son dönemde özellikle söz ve müziği Adnan Fırat’a ait, Kına isimli şarkı ile ciddi bir çıkış yakalamıştır. Müzik severler tarafından büyük beğeni ile dinlenen Kına şarkısının yanında single çalışmasında Gidiyorum isimli şarkıyı da seslendirmiştir.


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Berna Tan
Gerçek adı: Berna Tan
Doğum Tarihi: 30/03/1985 (34 yaşında)
Burç: Koç
Meslek: Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.168 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.460 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.880 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.615 kez okundu

5.

Tarkan

221.924 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.288 kez okundu

7.

Emre Mor

193.245 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.272 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.051 kez okundu

10.

İrem Derici

174.890 kez okundu