Berk Çetin

0

Berk Çetin 2019 yılında Fenerbahçe takımına transfer oldu. Peki genç futbolcu aslen nereli? kaç yaşında? hangi takımlarda forma giydi? Futbol kariyeri, kısaca hayatı ve biyografisi.

Aachen alt yapısında futbol ile tanışmıştır. Stoper, sol bek ve orta sahanın solunda görev almaktadır. Ardından Borussia Mönchengladbach Altyapısına geçmiştir. En son Mönchengladbach U19 formasını giydiği dönemde Fenerbahçe takımı ile sözleşme imzalamış ve transferi gerçekleşmiştir. Daha önce Galatasaray scout ekibi tarafından uzun süre takip edilmiş ve transfer edilmek istenmiştir.

Berk Çetin 22 Ekim 2015 tarihinde Almanya U16 Milli Takımına katılmış 1 kez Alman Milli formayı giymiştir. Daha sonra 8 Eylül 2016 tarihinde Türkiye U17 Milli takımına davet edilmiş toplam 8 kez forma giymiştir. 23 Temmuz 2018 tarihinde ise dahil olduğu Türkiye U19 Milli formayı 1 kez giymiştir.

2000 yılının Şubat ayında Almanya’da dünyaya gelmiştir, boyu 1.83 cm, burcu ise Kova’dır. Gurbetçi futbolcunun henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz