Berfu Yıldız

Berfu Yıldız Eser Yenenler ile dünya evine girdi. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Berfu Yıldız, baba tarafından aslen Kocaeli İzmit’lidir ve İzmit’te doğmuştur. Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri bölümü’nden mezun olmuştur. Bir dönem babasının mesleği nedeni ile bir sene kadar yaşantısını Japonya’da sürdürmüştür. Japon kültürüne yabancı olmadığını Tokyo’da düzenlenen güzellik yarışmasına katıldığında hiç bir yabancılık çekmediğini dile getirmiştir. Ayrıca o dönemde Japonya’nın ikinci evi olduğunu sözlerine eklemiştir.

2015 yılında katıldığı Türkiye 2015 Miss Turkey yarışmasında 4. olmuştur. Final gecesi giydiği Milli kostümü Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca final gecesi dahil, tüm parti ve günlük aktivitelerde giydiği elbiseleri, Raşit Bağzıbağlı ve Derviş Bağzıbağlı hazırlamıştır. Pabuç Bırakmam markası ise ayakkabı sponsoru olmuştur.

Berfu Yıldız evliliği;

Uzun süredir birlikte olduğu ünlü oyuncu, tiyatrocu Eser Yenenler ile 2019 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden 2019 doğumlu Kuzey Yenenler isminde bir oğlu vardır.

Boyu 1.76 cm, kilosu 55, burcu terazi, vücut ölçüleri ise 86-65-92’dir. Saç ve göz rengi kahverengi, ayakkabı numarası ise 38’dir. Güzel isim sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Genellikle instagram hesabından eşi ve oğlu ile birlikte mutlu aile pozlarını sık sık paylaşan Berfu Yıldız’ın günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 235bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz