Berfin Kıymaz

Berfin Kıymaz TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Berfin Kıymaz Kimdir?

Berfin Kıymaz oyuncudur. Yetenek Evi Sanat Akademisi Oyunculuk Sinema Okulu mezunudur. Sude Doğar, Sıla Saraç, Dilin Döğer, Berfin Nilsu Aktaş, Dilara Öztunç ve Mira Sude Güneş gibi isimler de Yetenek Evi Sanat Akademisi mezunlarındandır.

2022 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı isimli dizi de Aylin karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Yavuz Sepetçi, Ege Aydan, Semih Ertürk ve Ecem Özkaya gibi isimler de rol almıştır.
Berfin Kıymaz

Berfin Kıymaz Boyu, Kaç Yaşında?

Berfin Kıymaz 23 yaşındadır. Doğum tarihi 1999. Boyu 1.70 cm, kilosu ise 52’dir.

Dizi oyunculuğunun yanı sıra tiyatro oyunlarında da sahne almıştır. Doğada vakit geçirmek, spor yapmak ve seyahat etmekten büyük keyif alan güzel oyuncu, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yağmur Gökkaya Talent Oyunculuk, Menajerlik Ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Rol aldığı Gönül Dağı isimli dizi ilk dizi oyunculuk deneyimini gerçekleştirdiği dizi olmuştur.

Güzel isim resmi instagram hesabını @berfinkiymaz ismi ile kullanmaktadır. Maalesef aslen nereli olduğu ve doğum yeri gibi diğer merak edilen bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz