Berfe Sancak

0

Berfe Sancak spor dünyasının atletizm branşında başarıları ile adından söz ettiren başarılı Milli Atlettir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Berfe Sancak Kimdir? Nereli?

1994 doğumlu başarılı isim aslen doğma büyüme İzmir’lidir. Babası Murat Sancak, annesi Hanife Sancaktır. Tibet Sancak isminde bir de erkek kardeşi vardır. Babası da eski bir atlettir. Günümüze kadar bir çok ülke şampiyonlukları elde eden Berfe Sancak, başarıları ve güçlü fiziğinin yanı sıra güzelliği ile de tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Babası Murat Sancak, masterlarda Türkiye rekortmeni ve Balkan Şampiyonu bir isimdir. Annesi Hanife Sancak ise milli sporcu masterlarda Türkiye ve Balkan rekortmenidir. Kardeşi Tibet Sancak’ta kendi yaş gurubunda madalyalı bir atlettir. Geçmişten günümüze kadar aile olarak girmiş oldukları bir çok yarışmada, 400’den fazla madalya kazanmış bir ailedir. Sancak Ailesi ayrıca İZAK olarak yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam etmektedir.
berfe sancak34

Berfe Sancak Boyu, Kaç Yaşında?

Berfe Sancak 28 yaşında ve 1.80 cm boyundadır. Resmi instagram hesabını @sberfe kullanıcı ismi ile aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 104bin civarındadır.

Başarılı atlet, Yaşar Üniversite mezunudur. Bazı kaynaklarda Hukuk Fakültesinde eğitim gördüğü belirtiliyor. Ayrıca üniversite adına katıldığı yarışlarda 200 metre de şampiyonluğu bulunmaktadır.

Gençler 60 metre engel ve 200 metre, büyükler 60 metre, 200 metre ve 400 metrede Türkiye şampiyonlukları bulunuyor. Ayrıca 4×400 milli takımı ile Balkan 2. liği de yaşamıştır. Yine katıldığı yarışlarda Milli takım arkadaşları ile beraber, 4×400’de U-23, 4×200’de ise U-23 ve Büyükler Türkiye rekorlarını kırmayı başarmışlardır.

Berfe Sancak Sevgilisi Kim?

Yine bir çok magazin ve medya gündeminde ismi başarılı oyuncu Bilal Yiğit Koçak ile sevgili oldukları haberleri ile güdeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz