Berceste Şeber

Berceste Şeber spor dünyasının yakından tanıdığı isimlerden birisidir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Berceste Şeber Kimdir?

Berceste Şeber klinik spor psikoloğu, gezgin, konuşmacı, eski Milli tenisçi, eğitimci. Son dönemde beIN SPORTS ailesine katılarak ekran karşısına geçmiştir.

Berceste Şeber Eğitim Hayatı

Saint Benoit Fransız Lisesi’ni tamamlamıştır.

2015 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Yüksek Onur Derecesi ile mezun olmuştur.

Psikoloji lisans eğitimi sonrasında, Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans Programı’nı başarı ile tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı ile çalışmalara başlamıştır.

Eğitim hayatı döneminde, pek çok hastanede, klinikte ve anaokulunda aktif olarak görev almış ayrıca, Bilgi Üniversitesi’ndeki AASP (Association of Applied Sport Psychology) süpervizyonlu Uygulamalı Spor Psikolojisi sertifika programını tamamlamıştır.

Yüksek Lisans çalışmasını 2017 yılında tamamlayan Berceste Şeber, sonrasında ise Marmara Üniversitesi’nde Spor Psikolojisi alanında çalışmak üzere Spor Yönetim Bilimleri (Spor Psikolojisi) Doktora Programı’na kabul edilmiştir. Güncel olarak doktora tezine devam etmektedir.

2021 yılında Avrupa Spor Psikolojisi Federasyonu (European Federation of Sport Psychology) tarafından Uygulamalı Spor Psikolojisi alanında Uzman ünvanını (SASP-FEPSAC) almıştır. Aynı zamanda Barça Innovation Hub’ta verilen ‘Atletlerin Gelişimi için Spor Psikolojisi eğitimini tamamlamıştır.

Berceste Şeber Kaç Yaşında?

Berceste Şeber 31 yaşındadır. Doğum tarihi 31 Ekim 1992, burcu ise akrep’tir.
berceste seber5
Gs Spor Okulları, Ted Spor Kulübü, Gd Tenis Akademi spor psikoloğu olarak çalıştığı kulüpler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği Fed Cup Değerlendirme Kampı’nda görev almıştır. Aynı zamanda, Elpis Psikolojik Danışmanlık ile birlikte Tüpraş’a iş yerinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir.

Eski milli tenisçidir. Günümüze kadar hem pek çok farklı kurumla iş birliği içerisinde hem de bireysel olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Red Bull, Pınar Protein, Talent360pro, LifeOn Concept, beIN SPORTS, iş birliği yaptığı kurumlar arasındadır. Aynı zamanda, her ay düzenli olarak Deplase Dergi’ye spor içerikleri üretmektedir. Spor Psikoloğu ve Uzman Klinik Psikolog olarak hem farklı kurumlarla iş birliği içerisinde hem de bireysel olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Maalesef doğum yeri ve aslen nereli olduğu gibi soruların cevaplarına ulaşılamamıştır. Resmi instagram hesabı @bercesteseber twitter hesabı ise @BercesteSe ‘dir. Ayrıca resmi web sitesinden de iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. http://www.bercesteseber.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz