KimNereli.net

Benian Dönmez

Benian Dönmez Kimdir?

Benian Dönmez
Gerçek adı: Benian Dönmez
Doğum Tarihi: 03/03/1965 (55 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Boy: 1.65
Kilo: 64
Burç: Balık
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya
Doğum yeri: Ankara

Benian Dönmez Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Benian Dönmez ekranların vazgeçilmez isimleri arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze bir çok başarılı projede rol alan usta oyuncu hangi dizilerde oynadı? kaç yaşında? eğitim hayatı ve diğer bilinmeyenleri ile kimnereli.net’te.

Benian Dönmez 1992 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü oyunculuk ana sanat dalından mezun olmuştur.

Eğitim hayatının ardından Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, İzmit Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrolarında çalışmıştır. Ankara Devlet Tiyatrosundan emekli olmuştur.


Bugüne kadar bir çok tiyatro oyununun içerisinde yer alan Benian Dönmez Ne Seninle Ne Sensiz, Gönül Yokuşu, Hisarbuselik, 6 Mantı, Çıplak Gerçek, Bir Yusuf Masalı, Deliha, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kara Bela ve Aslan Ailem isimli dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Benian Dönmez Eşkiya’da Müceccel karakteri;

Özellikle Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizideki Mübeccel karakteri ile ekran severleri ekranların karşısına kilitlemiştir diyebiliriz. Mübeccel, karakteri patavatsız, çok konuşan ancak aslında iyi birisidir. Heyecanlı, kapıdan girer girmez bir şeyler söylüyor ancak itici değil sevimli bir karakter. Ayrıca dizide Mutfak’ta kurulan masa’da her zaman en fazla azar işiten tiplemedir.

En son ise Aslan Ailem isimli dizide Hatice karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Aslan Ailem dizisinde, Burcu özberk, Ferdi Sancar, Fırat Altunmeşe, Zerrin Sümer, Hakan Salınmış, Bora Akkaş ve Akın Akınözü gibi isimler ile birlikte dizide rol almıştır.


Doğu isminde bir oğlu vardır. Ancak evlilik hayatı, eşi veya eski eşi gibi hakkında her hangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Oyunculuk çalışmalarını ise Nalan Yıldırım Casting & Management’e bağlı olarak devam ettirmektedir.

1965 yılının Mart ayında dünyaya gelen Benian Dönmez’in burcu, Balık’tır. Boyu 1.65 cm, kilosu ise 64’tür. Aslen Ankara doğumludur, ancak baba tarafından aslen’de Ankara’lımı yoksa başka bir şehirden mi sorusunun cevabı bilinmemektedir.

1998 yılında Uzaktan Gelen Sandık, 1999 yılında Lysistrata Kadınlar Savaşı (Kadınlar Korosu Başı), aynı sene Roberto Zucco (Abla / Zucco’nun annesi), 2007’de ve 2017’de Tek Kişilik Şehir isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. En son sahne aldığı tiyatro oyunu Tek Kişilik Şehir devam etmektedir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benian Dönmez
Gerçek adı: Benian Dönmez
Doğum Tarihi: 03/03/1965 (55 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Boy: 1.65
Kilo: 64
Burç: Balık
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

494.613 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

483.983 kez okundu

3.

Beren Saat

423.139 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

393.743 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.314 kez okundu

6.

Tarkan

258.477 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.777 kez okundu

8.

Emre Mor

215.073 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

214.037 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.368 kez okundu