Bengü Ergin

Bengü Ergin ATV ekranlarında yayınlanan Üvey Anne isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Güzel isim hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Bengü Ergin Kimdir?

Bengü Ergin tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Güzel isim ilk dizi oyunculuk deneyimini 2011 yılında rol aldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Bengü Ergin Nereli?

Bengü Ergin aslen Ankara doğumludur. 1985 yılında Ankara’da doğmuştur.

Bengü Ergin Kaç Yaşında?

Bengü Ergin 38 yaşındadır. Doğum tarihi 7 Ağustos 1985, burcu ise aslan’dır.

Günümüze kadar bir çok başarılı projede rol almıştır. En son ATV ekranlarında yayınlanan Üvey Anne isimli dizi de Efsun Gencer karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Üvey Anne dizisi oyuncuları Hazal Filiz Küçükköse, Kutsi, Aslı Tandoğan, Ecenaz Üçer, Selinda Nur Keküllüoğlu, Ezgi Şenler, Ayşegül Günay, Hakan Eratik, Emin Günenç, Nehir Gökdemir ve Emir Kaan Özkan gibi isimlerden oluşmuştur.

Daha önce Bu Şehir Arkandan Gelecek, Galip Derviş, Çalıkuşu, Fatmagül’ün Suçu Ne? ve Büyük Buluşma gibi diziler de rol almıştır.

Bengü Ergin Evlimi? Eşi Kim?

Güzel oyuncu evlidir, eşinin ismi Erbil Balta’dır. Evlendikten sonra Balta soyadını kullanmaktadır. Bu evliliğinden Umut isminde bir oğlu vardır.
bengu ergin3 jpg
Boyu, Kilosu:

Başarılı oyuncunun boyu 1.70 cm’dir.

Resmi instagram hesabı @benguerginbalta ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz