Bendeniz

Bendeniz özellikle 90’lı yıllara adını altın harflerle kazıyan bir sanatçı olarak tanınmaktadır. Güzel sanatçı hakkında müzik severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Hakkında kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Bendeniz Kimdir?

Bendeniz 90’lı yıllara damgasını vuran sanatçılarımızdandır. 90’lı yılların unutulmaz isimlerinden olan güzel isi, Müjdeler Ver, Sen Kaybettin, Bu Baharda, Elimde Değil, Satmışım, Ya Sen Ya Hiç ve Ağlayayım mı? isimli şarkıları ile döneme damgasını vurmuştur.

İstanbul Erenköy Kız Lisesi mezunudur. Lise eğitiminin ardından tekrar doğduğu ülke İsviçre’ye üniversite eğitimi için gitmiştir. Orada hem okumuş hemde Büro yönetimi üzerine çalışmalarda bulunmuş ve tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Bir dönem futbol’da oynadığı bilinen Deniz Çelik Türkiye’nin ilk bayan takımı Dostlukspor’da forma giymiştir.

1993 yılında Abajur Kız imajı ile Bendeniz 1 isimli albümünü müzik piyasasına sürmüştür. Kıyafeti, klibi ve şarkısı döneme damga vurmuştur. O dönemde Ya Sen Ya Hiç, Ah Bir Dönsen, Müjdeler Ver, Biri Var, Gönül Yareler İçinde, Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı, Manolyam gibi parçaları ile tüm hit müzik listelerinde yer almıştır.

Dönemin yine başarılı isimlerinden Harun Kolçak ile yaptığı düetler de çok beğenilmiştir.

14 yıl içinde toplam 10 albüm çıkarmıştır.
Bendeniz5

Bendeniz Gerçek İsmi Nedir?

Bendeniz’in gerçek ismi Deniz Çelik’tir.

Bendeniz Nereli?

Bendeniz aslen Konya Cihanbeyli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır ancak İsviçre’nin Zürih Kentinde dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Konya Cihanbeyli ilçesine bağlı Yeniceoba Mahallesindendir. Ailesi Yeniceoba’da yaşantılarını sürdürmektedir.

Bendeniz Boyu Kaç Yaşında?

Bendeniz 50 yaşında ve 1.66 boyundadır. Doğum tarihi 25 Temmuz 1973, burcu ise aslan.

Ünlü sanatçı hakkında evlimi? son hali gibi bir çok sorunun cevabı da merak konusudur. Güzel sanatçı bekar’dır. Son hali ise son dönemde katıldığı Şarkılar Bizi Söyler isimli program ile merakları gidermiştir. Programı Hüsnü Şenlendirici, Hakan Altun ve Sibel Can sunmuştur.

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğu bilinmektedir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @bendenizreal ‘dir. Ayrıca @bendenizonline resmi twitter hesabını da kullanmaktadır.

En son Sen Kaybettin isimli şarkının video klip çalışması müzik severlerin beğenisine sunulmuştur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz