KimNereli.net

Belma Belen

Belma Belen Kimdir?

Belma Belen
Gerçek adı: Belma Belen
Eğitim Durumu: Lisans
Boy: 1.70
Kilo: 58
Meslek: Haber Spikeri Sunucu Yapımcı
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler
Doğum yeri: Ankara

Belma Belen Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Belma Belen televizyon ekranlarında yapımcı ve sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kısaca çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

17 Nisan tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiş, Koç burcudur ancak doğum yılı bilgisine ulaşılamamıştır. Ankara’da doğmuş büyümüş ancak aslen İzmir’lidir. Boyu 1.70 cm, kilosu ise 58’dir.

Ankara Üniversitesi – Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Başkent İletişim’de spikerlik ve sunuculuk eğitimi almış, yapımcı spiker sunucudur. Sunduğu programların sunumunun yanı sıra yapımları da kendisine aittir.

Uzun yıllardır ulusal kanallarda hem canlı, hem de bant program yapan Belma Belen, ayrıca yoğun bir şekilde kongre, festival ve konferans vb. sunumlarında yer almaktadır.

ilk ekran deneyimini Flash Tv ekranlarında gerçekleştirmiş, program sunarken eğitimini de sürdürmüştür. Spiker ve sunucuları gözlemlemiş, diksiyon ve beden dillerini takip etmiştir. Beğendiği isimler arasında Nazlı Çelik vardır, haberciliğini beğendiğini dile getirmiştir.


Uzun bir dönem TGRT Haber de Belen ile Geziyoruz adlı programı hazırlamış ve sunmuştur. Ardından Belma Belen ile Festivaldeyiz programına devam etmiştir. Sunduğu program ile yöresel lezzetleri tadarak ekran severlere sunmuş, ayrıca ülkemizin farklı şehirlerini gezmiş, farklı kültürleri izleyiciler ile paylaşmıştır.

Günümüzde ise Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Başkanlar Anlatıyor adlı programı hazırlayıp sunmaktadır. Bu program Türkiye’nin başkanlarına özel tek program’dır. Canlı yayında başarılı ve seçkin Belediye Başkanları’nı ağırlamakta, başkanlar programda il ya da ilçelerini ve projelerini anlatmaktadırlar. Bu projenin ardından ciddi bir siyasi çevreye de sahip olduğunu belirtmiştir.

Başarılı ismin kendisine ait olan Belen Yapım isimli bir şirketi bulunmaktadır.

En fazla merak edilen sorulardan kaç yaşında? evli mi? medeni durumu gibi soruların ise henüz tam net olarak cevaplarına ulaşılamamıştır. En kısa sürede bu bilgilere ulaşıldığında sayfamız güncellenecektir. Yaşantısını günümüzde Ankara’da sürdürmektedir. Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmakta, 2019 yılı itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 19,8bin ‘dir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Belma Belen
Gerçek adı: Belma Belen
Eğitim Durumu: Lisans
Boy: 1.70
Kilo: 58
Meslek: Haber Spikeri Sunucu Yapımcı
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

473.830 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

416.040 kez okundu

3.

Beren Saat

415.300 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

357.489 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.360 kez okundu

6.

Tarkan

252.150 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.909 kez okundu

8.

Emre Mor

211.237 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.476 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.728 kez okundu