Belma Belen

2

Belma Belen televizyon ekranlarında yapımcı ve sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Geziyoruz isimli programı sunan başarılı sunucu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Belma Belen Kimdir? Nereli?

1984 yılının Nisan ayında dünyaya gelen güzel isim Ankara doğumlu, aslen ise İzmir’lidir. Ankara Üniversitesi – Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Başkent İletişim’de spikerlik ve sunuculuk eğitimi almış, yapımcı spiker sunucudur. Sunduğu programların sunumunun yanı sıra yapımları da kendisine aittir.

Uzun yıllardır ulusal kanallarda hem canlı, hem de bant program yapan Belma Belen, ayrıca yoğun bir şekilde kongre, festival ve konferans vb. sunumlarında yer almaktadır.

ilk ekran deneyimini Flash Tv ekranlarında gerçekleştirmiş, program sunarken eğitimini de sürdürmüştür. Spiker ve sunucuları gözlemlemiş, diksiyon ve beden dillerini takip etmiştir. Beğendiği isimler arasında Nazlı Çelik vardır, haberciliğini beğendiğini dile getirmiştir.

Uzun bir dönem TGRT Haber de Belen ile Geziyoruz adlı programı hazırlamış ve sunmuştur. Ardından Belma Belen ile Festivaldeyiz programına devam etmiştir. Sunduğu program ile yöresel lezzetleri tadarak ekran severlere sunmuş, ayrıca ülkemizin farklı şehirlerini gezmiş, farklı kültürleri izleyiciler ile paylaşmıştır.

Belma Belen Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.70 cm, kilosu 58, burcu ise koç’tur. Resmi instagram hesabı @belma_belen ‘in günümüz itibariyle takipçi sayısı 35,4bin civarındadır. En fazla merak edilen sorulardan kaç yaşında? evli mi? medeni durumu gibi soruların ise henüz tam net olarak cevaplarına ulaşılamamıştır. En kısa sürede bu bilgilere ulaşıldığında sayfamız güncellenecektir. Yaşantısını günümüzde Ankara’da sürdürmektedir.

Günümüzde ise Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Başkanlar Anlatıyor adlı programı hazırlayıp sunmaktadır. Bu program Türkiye’nin başkanlarına özel tek program’dır. Canlı yayında başarılı ve seçkin Belediye Başkanları’nı ağırlamakta, başkanlar programda il ya da ilçelerini ve projelerini anlatmaktadırlar. Bu projenin ardından ciddi bir siyasi çevreye de sahip olduğunu belirtmiştir. Başarılı ismin kendisine ait olan Belen Yapım isimli bir şirketi bulunmaktadır. Belma Belen’in kendine özgü keyifli sunumuyla Türkiye’nin tarihi, doğası, yöresel lezzetleri ve farklı kültürleri her Pazar Beyaz TV ekranlarında.


İlginizi Çekebilir :   Zeynep Dörtkardeşler

2 Yorumlar

  1. Ekrana çok yakışıyor Belma Belen hanımefendiyi büyük bir beğeni ile izliyoruz. Güzelliği, sunumu, tarzı ve samimiyeti ile büyük keyifle takip ediyoruz, başarılar dileriz kendisine.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz