Bektaş Dolu

0

Bektaş Dolu Bozkırın Taze ve Yanık Sesi olarak müzik dünyasının sevilen genç ozanlarındandır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Bektaş Dolu Kimdir?

Bektaş Dolu müzisyen ve genç bir ozan olarak müzik dünyasında başarılı bir kariyere sahiptir. Türk Halk Müziği Temsilcisi ve sanatçısıdır. Son dönemde ise Neşet Ertaş’ın sinema filmi ile gündeme gelmiştir. Neşat Ertaş’ın hayatını konu alan Garip Bülbül Neşet Ertaş sinema filminde rol alacağı açıklanmıştır. Filmde usta sanatçının gençlik dönemini canlandırmıştır.

Usta sanatçının Almanya’dan Türkiye’ye kadar olan dönemini ise Ramazan Bağgül’ün üstlendiği açıklanmıştır.

Bektaş Dolu Nereli?

Bektaş Dolu aslen doğma büyüme Kırıkkale nüfusuna kayıtlıdır. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir.

Ankara’da özellikle müzik severlerin uğrak mekanlarından olan Nevizade ‘de sahne almakta ve büyük bir hayran kitlesine hitap etmektedir. İstanbul’da, Ankara’da yurtdışında Fransa’da ve daha bir çok ülke ve yurtiçi konseri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Genellikle konserlerinde ve sahne hayatında, Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirmekte, Neşet Ertaş’ın ve Mahzuni Şerif’in izinden gitmektedir. Yolcu, Yalan Dünya, Şu Garip Halimden gibi bir çok eseri başarı ile seslendirmektedir.

Resmi instagram kullanıcı ismi @bektassdolu ‘dur. Günümüz itibariyle 46.1bin civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @bektasdoluu resmi facebook hesabından konserleri, iletişim bilgileri gibi bir çok bilgi paylaşımı da devam etmektedir. @BektasDolu isminde bir twitter hesabı aktif olarak kullanılmakta.

Acıktırdın Sevmeye, Yar Elde Kaldıktan Sonra, N’olur AĞlama, Üzdün Sevdiğim, Dön Gardaş, Bağa Vardım Nar İçin, Yüzleşelim, Nerde Kaldı Vatanımız elimiz. Kalbime diyemedim, Ana yok baba yok gurbet gibi eserleri müzik severlerden tam not almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz