Beknaz Almazbekov

0

Beknaz Almazbekov son dönemlerde futbol dünyasının gelecek vaad eden yıldızları arasında gösterilmektedir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? Kısaca futbol kariyeri, oynadığı takımlar, hayatı ve biyografi bilgileri.

Galatasaray futbol takımı alt yapısında kariyerini sürdürmektedir. Hızı, teknik kapasitesi ve karakteri ile taraflı tarafsız tüm futbol severlerin sevgisini kazanan Beknaz aslen Kırgızistan asıllıdır.

2005 yılının Haziran ayında Kırgızistan’da dünyaya gelen Beknaz Almazbekov Galatasaray U14 Futbol Takımı’nın kaptanlığını üstlenmektedir. 11 numaralı formayı giymektedir. Ailesi ve tüm akrabaları Kırgızistan’da bulunan genç yıldız’ın okul ve futbol hayatı kariyeri, Galatasaray Kulübü tarafından karşılanmaktadır.

2019 yılında U-14 ligi’nde İstanbulspor takımı ile karşı karşıya geldikleri maçta bir pozisyona hakem penaltı vermiştir. Ancak genç futbolcu pozisyonun penaltı olmadığını söylemiş hakem ise kararından vazgeçmemiştir. Bunun üzerine Beknaz topu auta atarak büyük bir fair play örneği göstermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz