Bekir Ünlüataer

Bekir Ünlüataer hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? eğitimi,kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Bekir Ünlüataer, babasının mesleği nedeni ile ilköğretim ve ortaokul tahsilini Nevşehir’de tamamlamıştır. 1990 senesinde ailesi ile birlikte tekrar doğduğu şehir İstanbul’a taşınmış ve Lise’yi İstanbul’da okumuştur. Baba tarafından aslen Erzincan Kemaliye diğer ismi ile Eğin’lidir.

1992 senesinde Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne katılmış ve 4 yıl bir çok değerli isimden musiki dersleri almıştır.

1996 ve 1997 senelerinde TRT Gençlik Korosu’nda Tenör olarak mesleki kariyerine devam etmiştir. 1997 yılında kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi’nden 1.likle mezun olmuştur.


1999’da TRT tarafından düzenlenmiş olan ses yarışmasında İstanbul Bölge 1.liğini kazanan Bekir Ünlüataer, yine aynı dönemde TRT İstanbul radyosunda konser ve cd çalışmalarında görevlendirilen isim olmuştur. 2003 yılında mezun olmuş ve eğitim hayatını noktalamıştır. 2000 senesinden başlarında ise Emel Sayın ve Ahmet Özhan‘ın sunmuş olduğu Alaturka Beste yarışmasına katılan Ünlüataer bu yarışmada da birinci olan isim olmuştur. Özellikle Emel Sayın tarafından sunulmuş olan Mavi Boncuk isimli program ve Beyaz Show programı ile geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

2005 yılında TRT tarafından düzenlenen Alaturka Beste Yarışması’nda ise seslendirdiği eser ile yine 1. olmayı başarmıştır.

Usta sanatçı düzenli uykuya çok önem vermekte, erken yatıp erken kalkmaya dikkat etmekte ve düzenli egzersiz yapmaktadır. Esneklik ve vücuttaki oksijen kapasitesini arttırmanın çok önemli olduğunu belirten Ünlüataer sık sık doğaya çıktığını ve serbest dalış ile ilgilendiğini belirtmiştir.

2018 yılında İhtimal isimli single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Bekir Ünlüataer evli mi? eşi kim?

Ünlü sanatçı 2015 yılında dans hocası, eğitmen Elif Ömüriş ile evlenmiştir. Eşi 2009 – 2013 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Dans Kulübü, Kocaeli Üniversitesi Dans Kulübü ve Sabancı Üniversitesi Dans Kulübü’nde Arjantin Tango Eğitmenliği yapmıştır. Türkiye Dans Federasyonu’nun düzenlediği Kulüpler Arası Arjantin Tango Yarışması’nda 2009 yılı kategori birincilik ödülünün sahibidir. Hala aktif olarak İstanbul, İzmir ve Londra’da ders vermektedir.

2 Yorumlar

  1. Bir Tsm tutkunu olarak, sayın Bekir Ünlüataer in klasik türk musıkiysi ve çağdaş Türk müziği için harika bir kazanım olduğunu söylemek isterim. Ayrıca da bu yıl başladığım Bekir Ünlüataerklasik Türk musıkiysi korosunda hocamızın engin donanımından faydalanma olanağını buldum. Kendisine sevgili eşiyle birlikte başarılarla dolu uzun bir ömür diliyorum.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz