Bekir Okan

Bekir Okan başarılı iş hayatı ile iş dünyasında ismini sıkça söz ettiren iş adamlarındandır. Hakkında ise aslen nereli? ne iş yapıyor? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1950 yılında aslen Gaziantep’te dünyaya gelen Bekir Okan Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürmektedir. Gaziantep Öğretmen Lisesi’nde okumuş, ardından Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. 6 ay kadar öğretmenlik yapmıştır. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı’dır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yükseköğretim Meclis Başkanlığı yapmaktadır.

1971 yılında eğitim adına ilk yatırımını Fen Bilimleri Dershanesi’ni kurarak gerçekleştirmiştir. Ardından 1976 senesinde inşaat sektörüne girmiş ve yurtiçi, yurtdışı bir çok projenin altına imzasını atmıştır. 1978 yılında ise Sanayi ve Turizm sektörüne giriş yapmış, gıda ve tekstil yatırımları yapmıştır. İsviçre, Amerika, Kazakistan ve Almanya’da pazarlama şirketleri kurmuş, son dönemlerde yatırımlarını Kazakistan’da yoğunlaştırmıştır. Kazakistan’da bir çok inşaat projesinin taahhüt işlerini üstlenen Bekir Okan, günümüze kadar 35 Miyon Dolar civarında yatırımın altına imzasını atmıştır.

İş dünyasının özelliklerine sahip gençler yetiştirmek için Okan Üniversitesi’ni kurmuştur. İlk olarak Okan Koleji’ni hayata geçirmiş, ikinci okulu Ataşehir’de eğitime açmıştır. 14 bin m2’lik kapalı alanda kurulan okulun fiziki imkanları çok iyidir. Üniversite Türkiye’nin en büyük, en donanımlı kampüslerinden birisidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz