Bekir Köse

Bekir Köse Ramazan ayı boyunca Show Tv ekranlarında yayınlanan Sahur Vakti programı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılında dünyaya gelen Bekir Köse aslen Balıkesir doğumludur. Henüz 3 yaşında iken Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmiştir. Resmi instagram hesabında yapmış olduğu bir açıklama. “11 yaşında ailemden ayrıldım ve her eve gittiğimde ayrılacak olduğumu bilmek, her kaldığım yerde geçici olduğumu görmek yordu beni. Yurtlu çocukların kaderidir bu, kendimizi ait hissedemeyiz, öyle ki bir yere ait olmayı sağlıklı bir şekilde hayal bile edemeyiz…”

Bekir Köse eğitim hayatı;

İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü Balıkesir’in İvrindi İlçesi’nde tamamlamış, 11 yaşında iken Balıkesir Yıldırım (Eski) Camii Kuran Kursu’nda yatılı eğitim alarak Kuran-ı Kerim’i ezberlemiş ve hafız olmuştur. Hafızlık eğitiminin ardından Balıkesir Karesi Ortaokulu ve Muharrem Hasbi Lisesi Spor Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Üniversite tahsilini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler Bölümü’nde tamamlamıştır.

Sunuculuk ve özel diksiyon dersleri alan Bekir Köse, Kuran öğrendiği kurs döneminde almış olduğu musiki eğitimini geliştirmek için özel musiki dersleri de almıştır. uran kursu yıllarında aldığı musiki eğitimini geliştirmek adına özel musiki dersleri de aldı. 2009 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde müezzin kayyım olarak göreve başlamıştır.

Müezzin, sunucu ve müzisyen kimlikleri ile tanınan Köse’nin günümüzde aktif olarak Hz. Ali Camii’nde görev yaptığı belirtilmektedir. 1997 senesinden bu yana çeşitli platformlarda sahne alan ünlü isim 2015 senesinden bu yana ise tv kanalında ramazan aylarında sahur programı hazırlayıp sunmaktadır.

Müzik hayatı;

2016 senesinde 15 Temmuz darbe girişiminin ardından “15 Temmuz Şehitlik Marşı”nı seslendiren isim olmuştur. 2017’de “Kardeş Kal Türkiye” isimli eseri büyük bir ilgi görmüş, yine aynı sene “Affeyle” isimli çalışmasını müzik severler ile buluşturmuş, 2018’de ise “İncitme Gönül” ve “Bir Rabia’mız Var” isimli çalışmalarını yayınlamıştır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz