KimNereli.net

Behzat Gerçeker

Behzat Gerçeker Kimdir?

Behzat Gerçeker
Gerçek adı: Behzat Gerçeker
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Birgül Gerçeker ile)
Meslek: Müzisyen
Mezuniyet: Devlet Konservatuvarı İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Behzat Gerçeker Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Behzat Gerçeker Enbe Orkestrası Şefi ve Orkestra Sanatçısı’dır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Ankara’da dünyaya gelmiş ancak doğum tarihi bilgilerine ulaşılamamıştır. İlkokul döneminden itibaren müzik ile iç içe büyümüştür. Babası o yıllarda arkeoloji müzesinde memur olarak çalışmıştır. Ailesi ilk dönemler konservatuvara gitmesine izin vermese de Behzat Gerçeker ideallerinin ve hayallerinin peşinden koşmayı başarmıştır.

Ankara Devlet Konservatuvarı ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda eğitim almıştır. Ülkemizde Nükhet Duru, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Leman Sam, Kayahan ve Nilüfer gibi çok önemli isimlerle çalışmıştır. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı olmuş ardından Paris’e gitmiştir. Fransa Paris’te modern müzik üzerine çalışmalarını sürdürmüş Terry Canss ile çalışmış ve bir süre de Macaristan’da Macar etnik müzikleri üzerine araştırmalar yapmıştır.

9 sene İstanbul Devlet Opera ve Balesinde görev yapmıştır. Yurtiçi ve Yurtdışı’nda ünlü isimlerle ENBE Orkestrası’nı yöneterek konserler vermiştir. Özellikle dünyanın en iyi gitarcılarından Jose Feliciano ve Gloria Gayner ile birlikte vermiş olduğu konserler ile büyük beğeni toplamıştır. Günümüzde aktif olarak ENBE Orkestrası şefliğini sürdüren Behzat Gerçeker ayrıca farklı projelerde de sanat yönetmenliği yapmaktadır.

Müzik dünyasındaki başarılı kimliğinin yanı sıra Tenis ile de arası çok iyidir. Bir dönem Miami’de Dünya şampiyonası’nda 35 artı yaş grubunda oynamış, Türkiye’de son ITF Turnuvasında 40 artı çift erkeklerde Tony Pejman ile turnuvayı kazanan isim olmuştur.

Birgül Gerçeker ile evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Behzat Gerçeker
Gerçek adı: Behzat Gerçeker
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Birgül Gerçeker ile)
Meslek: Müzisyen
Mezuniyet: Devlet Konservatuvarı İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.008 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

337.804 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.561 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.731 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.654 kez okundu

6.

Tarkan

225.573 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.584 kez okundu

8.

Emre Mor

195.212 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.788 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.515 kez okundu