Behtan Mehter

Behtan Mehter Nasıroğulları özellikle sosyal medya dünyasının da yakından tanıdığı bir isimdir. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Behtan Mehter Kimdir?

Behtan Mehter Nasıroğulları oyuncu, sunucu, moderatör. Resmi instagram hesabında ise moderatör, sunucu oyuncu kimliğinin yanı sıra sokakta müzik, eski bankacı ve sağlık personeli bilgileri mevcuttur.

Behtan Mehter Nereli?

Behtan Mehter Nasıroğulları Erzurum’ludur. Aslen baba tarafından Erzurum nüfusuna kayıtlıdır. Annesi eski sinema sanatçısı Esengül Doğan’dır. Kemal Sunal’ın meşhur tokat sahnesinde sarışın bir hanım alan Esengül Doğan hafızalar da o film ile hatırlanmaktadır.

Erzurum Merkez Anadolu Lisesi ardında, Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Linkedin profilinde TEB şirketinde Bireysel Müşteri Yönetmeni bilgisi bulunmaktadır.

Behtan Mehter Boyu

Behtan Mehter Nasıroğulları 1.73 boyundadır.

Behtan Mehter Kaç Yaşında?

Behtan Mehter Nasıroğulları 34 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Temmuz 1988, burcu ise yengeç’tir.
Behtan Mehter Nasirogullari1
Eğitim hayatının ardından, Erzurum Büyük Şehir Belediye’sinde uzun seneler oyunculuk eğitimi almış ve oyunculuk yapmıştır.

Seneler önce Kanal D’de yayınlanan ve ünlü oyuncuların çıktığı Artiz Mektebi isimli yarışma programına katılmıştır. Yarışmadan jürinin gönlünün birincisi olan isim olmuştur.

Bir süre bir GSM firmasının çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak çalışmıştır. Şiir yazmaktan büyük keyif alan güzel isim, özel gün ve davetlerde program organizasyonu ve sunuculuk yapmıştır, ayrıca halk oyunları eğitimi almıştır.

Youtube ‘da çocuklarla programlar yapmıştır. Günümüz de ise yine Youtube üzerinden Ne Haber? kanalında moderatör olarak paylaşımlarını sürdürmektedir. Bu program ile ilgili şu açıklama mevucttur “Türkiye’de ve dünyada yaşanan tüm gelişmeleri tarafsız olarak sizlere aktarmaya çalışıyoruz.”

Geçtiğimiz dönemlerde katıldığı Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar isimli programında da merak edilen isim olmuştur.
Behtan Mehter Nasirogullari6
Başarılı ismin Erzurum Anadolu Lisesi’nde okuduğu dönemde Lise arkadaşları okul yıllığına hakkında şu notları yazmışlardır.

“Uzun boyu kusursuz fiziği sapsarı saçları ve güzel yüzüyle o okulumuzun bir tanesi. Saçı uzadıkça eteği kısalıyor, eteği kısaldıkça boyu uzuyor yani günden güne daha bir güzelleşiyor. Hepimizin kalbinde taht kurmuş o bir dal kadar kırılgan, bir yaprak kadar ince, bir su kadar saf, bir gül kadar narin.

Estirdiği rüzgârlarla hepimizin başını döndüren yağdırdığı yağmurlarla kimi zaman bizi üzen ama içinde kopan fırtınalara rağmen her zaman güneş gibi sıcacık olmayı başarabilen evinin küçük annesi, arkadaşlarının prensesi.

Küçük yaşına rağmen DJ’lik, VJ’lik, oyunculuk, modellik, satış danışmanlığı gibi çeşitli kuruluşlardan iş teklifi alan arkadaşımız Behtan, bizim de baskılarımız ile teklifleri hiç düşünmeden reddetmiştir.

Hazırlıkta katıldığı @popstar yarışmasının elemesini geçerek büyük başarı gösteren gönlümüzün yıldızı @ercansaatçi’nin teklifini de geri çevirdi ve eğitim-öğretim hayatını sonlandırmayı göze alamadı.

Okul voleybol takımımızın bir oyuncusu olmasına karşın maç skorlarına pek etki etmese de okulumuza taraftar kazandırmasından dolayı hep ilk altıda oynamıştır.

Güzel sesiyle gönlümüze ses veren, yazdığı şiirlerle bizleri derinden etkileyen, yaptığı sunuculuklar ile herkesin gözbebeği Behtan’ın ise küçücük dünyasındaki tek varlığıdır herşeyidir babası.

Miss Turkey 2006’dan gelen teklifi, yoğun ÖSS çalışmalarından dolayı bir sonraki senelere erteleyen biricik arkadaşımız şimdi taçsız kraliçe. İsminin manasını onun 17, bizim ise 4 senedir bilemediğimiz arkadaşımızın; hayatındaki herşeyin bakışları kadar manalı, kendisi kadar güzel olması ve biricik babasından hiç ayrılmaması dileğimizle. Küçük annemize bizden sevgilerimizle.”

Behtan ismimin anlamını bilmediğini, ismini annesinin verdiğini belirtmiştir. Aslında annesinin ismini ‘Behtah’ istediğini ama nüfus memurunun bu şekilde yazdığını dile getirmiştir. İsminin anlamına kendisi karar vermiş ve “Artık annem yüklü ismimin anlamı; “Bahtımın en güzel anı” demiştir.

Resmi instagram hesabı @behtanmehter ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz