Behlül Aydın

0

Behlül Aydın hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? alt yapısı, kısaca futbol hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Kasım ayında, İstanbul Bağcılar’da dünyaya gelmiştir. Futbol kariyerine Damlaspor takımı alt yapısında amatör olarak Filiz lisans çıkartarak adım atmıştır. Daha sonra 08 Ekim 2015 tarihinde Amatör vize ile Trabzonspor alt yapısına geçiş yapmıştır. Her geçen gün artan performans grafiği ile 2019 sezonunda Trabzonspor A Takımı kadrosuna dahil olmayı başarmıştır. Trabzonspor takımı ile sözleşmesi 31 Mayıs 2021 tarihinde son bulmaktadır.

2019 yılında, Trabzonspor’un sahasında UEFA Avrupa Ligi C Grubu 5. Hafta mücadelesinde, Medical Park Stadyumu’nda Getafe’yi konuk ettiği karşılaşmada, takımın 18 kişilik kadrosunda yer almıştır.

Günümüze kadar Türkiye Milli takımında bir çok kategoride forma giymiştir.


Behlül Aydın Milli takım kariyeri;

Türkiye U18 – (12 maç 4 gol)
Türkiye U19 – (4 maç 1 gol)
Türkiye U20 (1 maç)

Henüz tüm araştırmalarımıza rağmen baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Doğruluğu teyit edilmese de bazı kaynaklarda aslen Trabzon’lu olduğu yönünde bilgiler mevcuttur. Boyu 1.78 cm, burcu yay’dır, orta sahanın ortasında, on numara pozisyonunda görev yapmaktadır. Topla oldukça hızlı, tekniği çok iyi ve müthiş bir sol ayağa sahiptir. Ağırlıklı olarak ofansif yönü güçlü olan genç yıldızın, fiziki gücünü artırması ve defansif yönünü de geliştirmesi halinde tüm dünya kulüplerini peşinden koşturabileceği belirtilmektedir. Ayrıca şimdiden Juventus kulübünün Trabzonspor takımına transfer için geldiği yönünde haberler medyada sık sık gündeme gelmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz