Bedia Ceylan Güzelce

Gazeteci, yazar Bedia Ceylan Güzelce 1982 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. Daha sonra, Adana, Ankara ve İzmir‘de yaşantısını sürdüren Güzelce çocukluk yıllarının yaz aylarını neredeyse Türkiye’yi dolaşarak bir karavan’da geçirmiştir. Okul hayatı boyunca resim, müzik ve bilhassa kompozisyon yarışmalarında ilçe, il ve ülke birincilikleri elde etmiştir.

Üniversite 3. sınıfta iken, Atlas dergisi bünyesinde gazetecilik ile tanışmış, en son Habertürk Kültür Sanat editörlüğü ve Skala programını hazırlayıp sunmuştur.

Yaşantısını 1998 yılından bu yana İstanbul’da sürdüren Bedia Ceylan Güzelce, İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji okumuş, aslen bir sosyal bilimcidir.

Kingston Üniversitesinde Doktora çalışmalarını sürdüremekte, aynı zamanda sanat kurumlarına danışmanlık yapmaktadır.

Amerika’da Social Change Through Arts konusunda burslu olarak eğitim alan Bedia Ceylan Güzelce’nin ilk kitabı olan 1473, 2011 yılının Haziran ayında kitap severler ile buluşmuştur. İkinci romanı ise Hakkında hiç kötü söz söylenmemiş insanı ismini taşımaktadır. İz TV’de Savaş Sırları isimli programı sunmuş, Birgün Gazetesinde işe köşe yazarlığı yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz