Batuhan Yüzgüleç

Batuhan Bozkurt Yüzgüleç rol aldığı sinema ve diziler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Kaç yaşında? eğitimi, rol aldığı sinema ve diziler, oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılında İstanbul’da doğan başarılı oyuncu Batuhan Yüzgüleç, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Rol aldığı başarılı projelerin ardından yine bir çok ödülün de sahibi olmayı başarmıştır. Maalesef aslen nereli olduğu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

2020 senesinde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Baraj isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Daha öncesinde bir çok başarılı projenin içinde yer alan oyuncu, Baraj adlı dizide İbrahim karakterine hayat vermiştir.

2017 senesinde ünlü oyuncu Erkan Koçak Köstendil’in yönetmenliğini üstlendiği Suma isimli sinema filmi ile adından söz ettirmiştir. Suma adlı sinema filminde en iyi film ödülü’nün yanı sıra En İyi Erkek Oyuncu Ödülünün de sahibi olan isim olmuştur.

2018 yılında Bizim Hikaye, 2019 yılında ise Çukur isimli diziler de rol almıştır.

Kendisi ile yapılan bir röportaj da sorulan en beğendiğiniz yer veya yabancı aktör oyuncu kim sorusuna hiç düşünmeden büyük üstad, Şener Şen cevabını vermiştir. Ayrıca kendisine bir film teklif edilse hangi yönetmen, senarist ve partner ile rol almak isterdiniz sorusunu da cevaplamıştır. Bu soruya ise senarist Roberto Benigni, Yönetmen Alejandro González Iñárritu, partner ise Daniel Day-Lewis cevabını vermiştir.

Batuhan Bozkurt Yüzgüleç oynadığı sinema ve diziler;

2017 – Suma (Sinema Filmi)
2018 – Bizim Hikaye
2019 – Çukur (Emre)
2020 – Baraj (İbrahim)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz