Başbuğ Pınarbaşı

0

Başbuğ Pınarbaşı aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Avukat Başbuğ Pınarbaşı, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda TFF UÇK Başkanlar Kurulu Üyesi’dir.

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Kayseri Lisesi ardından, 9 Eylül Üniversitesinde başladığı eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyeti ile tamamlamıştır.

Günümüzde sahibi olduğu Pınarbaşı Hukuk Bürosu’nda ulusal ve uluslararası düzeyde bir çok şirket, spor kulübü ve kurumlara hukuk danışmanlığı vermektedir. Başbuğ Pınarbaşı evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

İş hayatının yanı sıra siyaset hayatını da sürdürmektedir. 2004 senesinde Şişli Belediye Başkan adaylığı, 2004 ve 2008 arasında Şişli İlçe Başkanlığı, 2011 Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Sekreterliği görevlerini üstlenmiş, 21 Mart 2015’te 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçilmiştir.

Başbuğ Pınarbaşı aslen Kayseri Pınarbaşı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 24 Haziran 2018 tarihinde MHP Kayseri’den milletvekili aday adayı olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm kurulu Başkanı, UÇK Başkanlar Kurulu Üyesi’dir. 2018 yılında Hukuk Bürosunu İstanbul Göktürk’e taşıdıkları açıklanmıştır. Ticaret Hukuku, Futbol Hukuku ve Özel Hukuk alanında başarılı bir ekiple hareket ettiklerini ve bir çok kuruluşa hukuk danışmanlığı yaptıklarını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz