Başak Gümülcinelioğlu

0

Başak Gümülcinelioğlu rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında hayranları tarafından genellikle kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? oynadığı diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelen Başak Gümülcinelioğlu’nun boyu 1.65 cm, kilosu 49, burcu ise terazidir.

Başak Gümülcinelioğlu eğitim hayatı;

Bahçelievler Anadolu Lisesi’i Almanca Sprach Diplom diploması ile tamamlamıştır. 1 sene AFS programı ile burslu olarak Amerika’nın Kansas Eyaleti’nde Goodland Hight School’da eğitim alarak 2. ci lise diplomasını almıştır.

Amerika’da eğitim döneminde ayrıca müzikal tiyatro eğitimine başlamış ayrıca, Annie müzikaline seçilerek bu müzikalde yer almıştır.

İngiltere Londra’da TASIS (The American School in Switzerland). İsviçre Cenevre’de Collège du Léman. Belçika Brüksel’de ise CERAN okullarında eğitim almıştır.

Yurt dışındaki eğitim hayatının ardından tekrar Türkiye’ye dönmüş ve Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım Tezi ile Yüksek Lisans yapmıştır. Yüksek Lisans döneminde iken LAMDA (London Academy of Music and Dramatic Arts)’a kabul edilen güzel oyuncu, drama ve kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştır.

Günümüz itibariyle dizi oyunculuğunun yanı sıra, İstanbul Halk Tiyatrosu ve Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca profesyonel çevirmenlikte yapmaktadır..

Oynadığı Diziler;

2020 – Sen Çal Kapımı (Pırıl Baytekin)
2019 – Erkenci Kuş (Deniz)
2018 – 8.Gün (Genç Şehnaz)
2016 – Kalbim Yangın Yeri (Genç Belkıs)

Tiyatro oyunları;

2017 – Barut Fıçısı (Oyuncu)
2018 – Hababam Sınıfı (Oyuncu)
2019 – Yaban Arısı (Çevirmen)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz