Başak Gümülcinelioğlu

Başak Gümülcinelioğlu rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında hayranları tarafından genellikle kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? oynadığı diziler gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Başak Gümülcinelioğlu Kimdir?

Başak Gümülcinelioğlu tiyatrocu, şarkıcı, sinema, film ve dizi oyuncusu. 1991 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bahçelievler Anadolu Lisesi’i Almanca Sprach Diplom diploması ile tamamlamıştır. 1 sene AFS programı ile burslu olarak Amerika’nın Kansas Eyaleti’nde Goodland Hight School’da eğitim alarak 2. lise diplomasını almıştır.

Amerika’da eğitim döneminde ayrıca müzikal tiyatro eğitimine başlamış ayrıca, Annie müzikaline seçilerek bu müzikalde yer almıştır.

İngiltere Londra’da TASIS (The American School in Switzerland). İsviçre Cenevre’de Collège du Léman. Belçika Brüksel’de ise CERAN okullarında eğitim almıştır.

Yurt dışındaki eğitim hayatının ardından tekrar Türkiye’ye dönmüş ve Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım Tezi ile Yüksek Lisans yapmıştır. Yüksek Lisans döneminde iken LAMDA (London Academy of Music and Dramatic Arts)’a kabul edilen güzel oyuncu, drama ve kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştır.
Basak Gumulcinelioglu1 jpg

basak gumulcineoglu

Boyu, Kaç Yaşında?

Başak Gümülcinelioğlu 32 yaşında ve 1.65 boyundadır. Doğum tarihi 22 Ekim 1991, burcu ise terazidir.

Günümüz itibariyle dizi oyunculuğunun yanı sıra, İstanbul Halk Tiyatrosu ve Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca profesyonel çevirmenlikte yapmaktadır. Son dönemlerde seslendirdiği şarkılar ile büyük beğeni toplamaya devam etmektedir.

Başak Gümülcinelioğlu Evlimi? Eşi Kim?

Başak Gümülcinelioğlu uzun süredir birlikte ol Çağrı Çıtanak ile evlenmiştir. Düğün 2022 yılında Kemerburgaz’da gerçekleşmiştir.
Basak Gumulcinelioglu ve esi jpg
Oynadığı Diziler;

2020 – Sen Çal Kapımı (Pırıl Baytekin)
2019 – Erkenci Kuş (Deniz)
2018 – 8.Gün (Genç Şehnaz)
2016 – Kalbim Yangın Yeri (Genç Belkıs)

Tiyatro oyunları;

2017 – Barut Fıçısı (Oyuncu)
2018 – Hababam Sınıfı (Oyuncu)
2019 – Yaban Arısı (Çevirmen)
Basak Gumulcinelioglu resim jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz