Başak Dizer

0

Başak Dizer Kaç yaşında, eski eşi kim, kiminle evliydi gibi sorularının sıkça sorulduğu Başak Dizer 2016 yılında yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile evlenmiştir.

Kaç yaşında? boyu kilosu;

Bu soru ile ilgili sosyal medya ve magazin dünyasında bir çok cevap mevcuttur. Ancak bir çok kaynağın ve araştırmalarımızın neticesinde Başak Dizer’in 2018 yılı itibariyle 38 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. Boyu 1.75, kilosu ise 55’tir.

Doğum yeri, Aslen nereli?

Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamadığımız Başak Dizer, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Eğitim Durumu, mezuniyeti;

Mimar Sinan Üniversitesi Moda Bölümü mezunu olan Başak Dizer, ayrıca İstanbul’da tasarım bölümünde lisans yapmıştır. Diğer bir yandan, Mimar Sinan Üniversitesi moda tasarımı bölümünde eğitim alarak sertifikaya sahip olmuştur.

Burcu nedir? Başak Dizer’in burcu ise Koç’tur.

Özel hayatı ve iş hayatı;

Eğitim hayatının ardından moda kariyerine stilist olarak adım atmış, günümüzde ise stil danışmanlığı üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Londra’da Central Saint Martins’de moda kurslarına katılmış; Türkiye’ye döndükten sonra Vakko ve Vakkorama gibi birçok tanınmış markaların baş tasarımcı asistanlığını yaparak kendini geliştirmiştir.

Daha sonra Bilsar Tekstil’de tasarımcı olarak çalışmaya başlamış ve eğitimini giyim uzmanı, stilistlik, danışmanlık ve yazarlık üzerine almaya devam etmiştir. İdil Fırat, Meltem Cumbul, Azra Akın ve Neşe Aksoy gibi birçok ünlü isimle birlikte uzun süre çalışmasına rağmen magazin ve medya dünyasında ismi Kıvanç Tatlıtuğ ile gerçekleştirdiği evlilik sonrası duyulmuştur.

Başak Dizer ayrıca Medcezir dizisinde Deniz Marşan ile birlikte çalışmış ve onun stilistliğini üstlenmiştir. Tatlıtuğ’un Aşk-ı Memnu dizisindeki danışmanlığını yaparken aralarında ilişki başlamış ve iki yıl süren ilişkileri sonrası çift 2016 Şubat ayında Paris’de bir törenle evlenmişlerdir.

Stilist ve tasarımcı olarak kariyerinde başarılı işlere imza atan Başak Dizer; başrollerinde Selçuk Yöntem, Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ‘un oynadığı Aşk-ı Memnu dizisi içerisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un stil danışmanlığını yapmıştır.

İlginizi Çekebilir :   Ahmet Gözalan

Başak Dizer’in eski eşi kimdir?

Günümüzde güzel oyuncu ve model Selen Soyder ile evli olan Oren Fransez ile bir evlilik gerçekleştirmiş, ancak bu evliliği kısa sürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz