Barış Serkan Karakurt

Barış Serkan Karakurt rol aldığı diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında İstanbul’da doğan başarılı oyuncu Serkan Karakurt Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Üniversite eğitiminin yanı sıra, İstanbul Film Akademisi bünyesinde oyunculuk eğitimleri almıştır. Boyu 1.89 cm, kilosu 75, burcu ise yengeç’tir.

Barış Serkan Karakurt oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2018 yılında rol aldığı Şahin Tepesi adlı dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Barış karakterine hayat vermiştir. 1 sene sonra ise 2019’da İsimsizler dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olarak Polis karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

2020 yılında ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan Baraj dizisinin oyuncu kadrosuna katılmıştır, ancak henüz karakter ismi açıklanmamıştır. Baraj dizisinde Burak Yörük, Biran Damla Yılmaz, Feyyaz Duman ve İman Casablanca gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Oynadığı diziler;

2018 – Şahin Tepesi (Barış)
2019 – İsimsizler (Polis)
2020 – Baraj

Oyunculuk çalışmalarına İstanbul Film Akademisi İFA Menajerlik bünyesinde devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz