Barış Murat Yağcı

0

Barış Murat Yağcı hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Murat Yağcı, aslen İzmir Çeşme Alaçatı’lıdır. Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümünde eğitim hayatını tamamlamıştır. Geçmiş yıllarda profesyonel olarak basketbol oynamış, 10 sene kadar ülkemizin en iyi basketbol takımlarından Efes Pilsen kadrosunda yer almıştır. Ancak yaşadığı sakatlık sonucu basketbol kariyerin sonlandırmak zorunda kalmıştır. Günümüzde kariyerini oyuncu olarak sürdürmektedir. Vatani görevini bedelli olarak tamamlamıştır.

Onun dışında atletizm, voleybol, yüzme ve masa tenisi gibi bir çok spor dalı ile uğraşan Barış Murat Yağcı fiziği ve yakışıklılığı ilede dikkatleri üzerine çekmektedir. Anne ve babası o çok küçük yaşlarda iken ayrılmışlardır. Annesi ikinci evliliğini Galatasaray ve Milli Takım Basketbol antrenörlüğü yapan Erhan Ernak ile gerçekleştirmiştir.

Yurt içi ve Yurt dışında profesyonel olarak modellikte yapan Barış Murat Yağcı ilk oyunculuk deneyimini Kocamın Ailesi isimli dizi ile gerçekleştirmiş ardından Kiralık Aşk dizisinde Eymen ve son olarak Şevkat Yerimdar isimli dizide rol almıştır. Özellikle Kiralık Aşk dizisinin yurt dışındada yayınlanmasıyla hayran kitlesini yurt dışına kadar taşımayı başarmıştır. Sırbistan’da büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

2017 yılında sanatçı İrem Derici ile aşk yaşadığı iddia edilmiştir. Daha önce ismi Galatasaray Bayan Basketbol takımının kaptanı Işıl Alben ile birlikteliği uzun süre gündemde kalmıştır.

2020 yılında ise Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan Survivor 2020 yarışmacıları arasında dahil olmuştur. Yakışıklı ismin boyu 1.91 cm, kilosu 87 burcu ise kova’dır.

Barış Murat Yağcı oynadığı sinema ve diziler;

Kiralık Aşk, Sosyetik Gelin ve Kocamın Ailesi isimli dizilerin dışında Figüran isimli bir de sinema filminde rol almıştır.

Basketbol oynadığı dönemden itibaren kendisine yakışıklı olduğunu ve farklı bir yüzü olduğunu söyleyenlerin sayısının çok fazla olduğunu belirtmiştir. Tanımadığı insanların beğenilerinin üzerinde olduğunu, bazen utansada beğenilmenin de hoş bir duygu olduğunu belirten ünlü isim kendisini yakışıklı değil farklı olduğunu dile getirmiştir. O yıllarda hiç bir kıza arkadaşlık teklif etme fırsatı olmadığını ama yüzlerce aşk mektubu aldığını belirtmiştir.

Ünlü ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 530bin civarındadır. Ayrıca Be Motivated Be Yourself isimli youtube kanalında spor üzerine bir çok videoyu takipçileri ile paylaşmaktadır. Kanalında ise abone sayısı 6,08 B…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz