Barış Küçükgüler

1990 yılında dünyaya gelen Barış Küçükgüler İstanbul doğumludur. İstanbul Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi mezunudur. Ardından Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü bitirmiştir. 1992 yılında bebek şampuan reklamı ile ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Sarıyer Belediye Tiyatrosu bünyesinde oyunculuk eğitimi almış ve tiyatroda rol almıştır.

Çiçek Taksi, Marziye, Yılan Hikayesi, Dedem Gofret ve Ben, Anne Babamla Evlensene, Kumsaldaki İzler, İki Arada, Aşk Olsun, Sihirli Annem, Canım Benim, El Bebek Gül Bebek, Sırça Köşk, Geniş Zamanlar, Oğlum İçin, Beni Unutma, Aile Reisi, Elde Var Hayat, Bebek İşi, Boynu Bükükler, Çanakkale Yüzyıllık Mühür dizilerinde almıştır.

Ayrıca rol aldığı sinema filmleri ise Hain Geceler, Gelinlik Kız, Sır Çocukları, Öteki Gece, Tramvay, Kilit, Adab-ı Muaşeret, Ejder Kapanı, Nene Hatun, Taş Mektep, Kafes, Boşu Bir Yerde ve Kafes…..

Oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçısı olarakta görev alan Barış Küçükgüler Hz. Muhammed (S.A.V.), Son Peygamber, Küçük Kardeşim 2, Man of steel, Maskeli süvari, Canavarlar üniversitesi ve Mighty Med gibi projelerde seslendirme yapmıştır.

2002 yılında 39. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Jüri Ödülü’nü Sır Çocukları isimli sinema filmindeki rolü ile kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz