Barış Doster

0

Yazar Neşe Doster ve Psikiyatrist Beşir Doster’in evladı olarak 1973 yılında Kars’ta dünyaya gelmiştir. Memleketi Kars’ta Gazi İlkokulunu tamamlamış ardından İstanbul’a taşınmışlardır.

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Yine bu üniversitede Yüksek Lisans yapmış ardından Doktorasını tamamlamıştır. 2011 senesinde ise Siyasi Tarih alanında Doçent ünvanını almıştır.

Üniversite döneminde gazetecilik ile tanışan Barış Doster Nokta, Devinim ve Cumhuriyet gazetelerinde çalışmıştır. Bir çok dergi ve kitaplarda makaleleri yayınlanan Barış Doster İngiltere ve Amerikada uzun yıllar araştırmalar yapmıştır. Kara Harp Okulu ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsünde dersler vermiştir. Bir dönem Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

2007 yılında Hülya Arıksoy ile evlenmiştir.

Barış Doster’in kitapları ise; Atatürk Türk dünyası ve Mazlum Milletler, Kuşatma Altındaki Türkiye, Türkiye ve Karanlık Savaş, Orhan koloğlu Bilimselden Medyatik’e Tarih, Şu İngilizler Canımı Çok Sıkıyor, Müfit Ekdal Tanıdığım İnsanlar Yaşadığım Olaylar, Soros, CFR ve Arap Ayaklanması, Emperyalizm ve Türkiye, Sopanın Ucundaki Müttefik.

İlginizi Çekebilir :   Selman Kayabaşı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz