Barış Aksavaş

Barış Aksavaş 2019 yılında Çarpışma isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kimdir? daha önce hangi dizilerde rol aldı? Kısaca hakkında merak edilenler, hayatı ve biyografisi.

1977 yılında aslen İzmir’de dünyaya gelen Barış Aksavaş Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesini bitirmiş ardından, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılında mezun olduktan sonra, 2000 senesinde profesyonel olarak İstanbul’da oyunculuk dünyasına adım atmıştır.

Bugüne kadar Mahallenin Muhtarları, En Son Babalar Duyar, Bir İstanbul Masalı, Tatil Aşkları, Karagümrük Yanıyor, Aşk Yeniden, Aşkım Aşkım, Aile Saadeti, Hicran Yarası, Yalancı Bahar, Koçum Benim ve Muhteşem Yüzyıl isimli dizilerde rol almıştır. En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Çarpışma dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Komiser Seyfi karakterini canlandırmıştır.

Ayrıca 2010 yılında Çınar Ağacı adlı sinema filminde Kerem karakterini canlandırmıştır. Oyunculuk hayatının yanı sıra seslendirme sanatçısı olarak ta çalışmalarını sürdüren başarılı isim 2002 yılında Peter Pan Varolmayan Ülke’de adlı sinema filminde Peter Pan’ın seslendirmesini gerçekleştirmiştir.

Usta isim 2003 yılından bu yana Ferahi Aksavaş ile evlidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz