Bala Atabek

Bala Atabek ATV ekranlarında yayınlanan İkimizin Sırrı isimli dizide Nergis karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bala Atabek Kimdir? Nereli?

1985 yılının Aralık ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Mehmed Bayazıd Lisesi mezuniyetinin ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Oyuncu olma kararını kendisinin vermediğini, ailesinin kararı verdiğini dile getirmiştir. Ailesi sanat düşkünü olan ünlü oyuncunun ailesinde, yazar, piyanist ve sosyolog gibi bir çok isim bulunuyor.

Günümüze kadar bir çok başarılı projede rol almış en son İkimizin Sırrı isimli dizi de Nergis karakterini canlandırmıştır. Dizide ayrıca Leyla Feray, Aras Aydın, Dolunay Soysert, Tülay Günal, Engin Alkan, Ceyhun Mengiroğlu ve Ahsen Türkyılmaz gibi isimlerde rol almıştır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra yazar ve fotoğrafçı kimliği ile de ön plana çakın Bala Atabek ayrıca Canavar isimli bir single çalışmasını da müzik severler ile buluşturmuştur. Müziğin kendisi için eğlence olduğunu, single çalışmasını eğlence olsun diye çıkardığını sözlerine eklemiştir. “Bizi Büyüten Şey” ve Kent hikâyelerinden oluşan “En Sevdiğim Şarkılar” isimli iki kitabı bulunuyor.

Bala Atabek Oynadığı Diziler:

Benim Annem Bir Melek isimli dizi’de Hasıla karakterini üstlenmiştir. Ayrıca Güneşi Gördüm dizisinde Hayriye, Eyvah Eyvah filminde Jale, Elde Var Hayat dizisinde Gonca, Türk’ün Uzayla İmtihanı’rda Taziye, Beni Böyle Sev dizisinde Fahriye ve Çifte Saadet dizisinde Mürvet karakterlerini canlandırmıştır.

Bala Atabek Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.60 cm, kilosu 65, burcu ise oğlak’tır. 2021 yılı itibariyle 35 yaşında olan ünlü oyuncu resmi instagram hesabını @balaatabek kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz