Bahtiyar Memili

Bahtiyar Memili hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Henüz doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşamadığımız Bahtiyar Memili aslen Adana’lıdır. Babası Nihat Memili’dir, Necip ve Özkan isimlerinde 2 erkek kardeşi vardır. Ekran severlerin yakından tanıdığı Necip Memili abisi’dir, abisi Çukur diziisnde Cumali karakterine hayat vermiştir.

Bahtiyar Memili oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2014 yılında rol aldığı Kaçak isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Ardından Kaçma Birader isimli sinema filminde Necip Memili ile birlikte rol almıştır. Yedi Güzel Adam dizisinde oynamış, Kehribar dizisinde 8 bölüm yer almış ve Engin karakterini canlandırmıştır. En son 2020 yılında da Karakomik Filmler: Deli isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2020 yılında ise Yasak Elma adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan yakışıklı oyuncu dizi de, Erdal Özyağcılar (Hasan Ali’nin) sağ kolu Sedai karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Geçmiş dönemde Erdal Özyağcılar’ın Aile Arasında adlı filminde şive danışmanlığı yaptığı belirtilmiştir. Aslı Bαnkoğlu Management oyunucluk ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaçak
Kehribar
Karakomik Filmler: Emanet (Polis)
Karakomik Filmler: Deli (Caner)
Yasak Elma (Sedai)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz