Aziz Sarvan

Aziz Sarvan rol aldığı bir çok başarılı proje ile oyunculuk kariyerini sürdüren usta oyuncularımızdandır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? burcu nedir? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1959 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu Aziz Sarvan İstanbul doğumludur. Burcu boğa, boyu 1.85 cm, kilosu ise 90’dır. Üsküdar Lisesi’nden mezun olmuştur. 2002 ve 2006 yılları arasında Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Galatasaray Üniversitesi’nde Atölye çalışması yaptırmış, oyunlar sahneye koymuştur. İstanbul Gösteri Sanatları Merkezi bünyesinde oyunculuk eğitimi ve atölye çalışmalarında bulunmuştur.

Aziz Sarvan oynadığı sinema ve diziler;

Arka Sokaklar (Atıf)
Fatmagül’ün Suçu Ne?
Hükümet Kadın
Alın Yazım
Papatyam
Hayırdır (Tekin)

Oynadığı sinema ve dizilerin yanı sıra seslendirme sanatçısı olarakta çalışmalarını sürdürmüştür. En son yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül‘ün üstlendiği, Mustafa Sandal ve Haluk Bilginer‘in de rol aldığı New York’ta Beş Minare isimli sinema filminde seslendirme çalışması gerçekleştirmiştir.

Ebru Küçükakar Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde tiyatro hayatına devam etmektedir.

Aldığı Ödüller:

2006 – İhtiras Tranvayı Afife Jale “En iyi yardımcı erkek oyuncu adayı” “Sadri Alışık en iyi yardımcı erkek oyuncu adayı”
2006 – Çin kahvesi Tiyatro Tiyatro dergisi “En iyi erkek oyuncu adayı”

Tiyatro oyunları;

Öyle Bir Sevgi ki
İnsan Bahçesi
İstanbul’un Gözleri Mahmur
Çalıkuşu
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım
Metro Canavarı
Kuyruklu Yıldız Altında
Hürrem Sultan
Aslana Benzer
Hasır Şapka
Kuş Operasyonu
İhtiras Tramvayı
Cengiz Han’ın Bisikleti
Bizans Düştü
Yaz Gecesi Rüyası
Hakimiyeti Milliye Aşevi
Size Öyle Geliyorsa Öyledir
Dinmeyen Alkışlar
Bozuk Düzen
Sevgili Doktor
Para
Bizim Aile

İstanbul Şehir tiyatroları kurum dışında ise oynadığı veya yönettiği bazı oyunlar; Koreografi, Dramaturgi: “Çin Kahvesi(oyuncui” “Carrar Ananın Silahları(oyuncu)” “Dönüşüm(oyuncu)” “Tiyatrodan Çıkış(oyuncu)” “Martı(oyuncu)”

“Biraz Gelirmisiniz? (yön.)” “Zenciler (yön.)” “Tartuffe (yön.)” “Karma Karışık(yön.) ” “Hadi Öldürsene Cani kom (yön.)” “Ah! Şu Gençler (yön.)” “Duvakların Ötesi (yön.)” “Bir Evlenme Teklifi (yön.)” “İstanbul (yön.)”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz