Ayyüce Kamit

Ayyüce Kamit, MasterChef Türkiye programına katılmasıyla birlikte merak edilen isimlerden bir haline geldi. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? Burcu nedir? kaç yaşında? Memleketi, medeni durumu, eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Hayatı ile ilgili bilgiler ve kısa biyografisi.

Ayyüce Kamit doğum yeri, kariyeri ve hayatı;

1996 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. 1.68 boyunda ve 45 kilodur.

24 yaşında, aslen Sakarya’lı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Kamit, lise son sınıfa kadar eğitimine Sakarya’da devam etmiştir. Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünde eğitimini tamamlamış ve akabinde, Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi almıştır. Genç aşçı, 360 İstanbul adlı restaurantta 4 ay staj yaptıktan sonra bir yıl da aktif olarak orada çalışmaya devam etmiştir. Devamında Marmaris Grand Azur Hotel’in İtalyan Mutfağı’nda üç ay çalışan Ayyüce, İstanbul’a döndüğünde Nicole Restoran’da işe başlamıştır. Nihai olarak ise 2 yıl pastanede çalışmıştır.

Dört yıldır aşçılık yapan Ayyüce Kamit, MasterChef Türkiye yarışmasında rakipleri karşısında hünerlerini sergilemiştir. Yarışmacıların gerginlik ve heyecanın doruklarına çıktıkları yarışmada, ilk turda, Danilo şef, Mehmet Şef ve Somer Şef’ten evet oyu almış ve neticede adını final turuna yazdırmıştır.

Sosyal Medya Bilgileri

@ayyucekamit kullanıcı adlı Instagram hesabında 41B takipçisi bulunan Ayyüce’nin, @KamitAyyuce kullanıcı adlı Twitter hesabında ise gün itibariyle 1,064 takipçisi bulunmaktadır. Kendisinin “Ayyüce Kamit” isimli bir de Youtube kanalı vardır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz