Aysun Taşçeşme

Aysun Taşçeşme müzik dünyasının başarılı isimleri arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? albümleri, kısaca kariyeri, biyografi ve hayatı.

20 Temmuz 1984 tarihinde aslen Bursa Osmangazi İlçesi’nde dünyaya gelmiş, burcu Yengeç’tir. Müzisyen bir ailede yetişen başarılı sanatçı’nın babası yedi göbek Bursa, Altıparmaklı kanunî ve bestekâr Kemal Taşçeşme’dir. 6 yaşında iken klavye çalmaya başlamış, 11 yaşından itibaren Bursa’da düğün organizasyonlarında bayan piyanist olarak yer almıştır. 2011 senesinden itibaren ise Bursa Büyükşehir Belediyesi çalgıcı mektebi roman orkestrasında solist olarak görev almaya başlamıştır. Uzun yıllardır müzik ile iç içe olan Aysun Taşçeşme, Türkiye ile birlikte yurt dışında da bir çok konser vermiştir.

2018 yılında 10 şarkının yer aldığı Aşık Oldum isimli albüm ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. Albümde yer alan 10 eserin müzikleri Kemal Taşçeşme imzası taşımakta, ayrıca Şakir Askan ve Ali Tekintüre sözleri yer almıştır.

23 yılın sonunda babası Kemal Taşçeşme’nin bir çok sanatçı tarafından seslendirilmiş olan bestelerinden seçmelerle albüm hazırlamıştır. Müslüm Gürses Evlat ve Aldana aldana. Emel Sayın Gülmek Sana Yakışıyor. Bülent Ersoy Ablan kurban olsun sana. Kibariye Yüreğimden vurdun beni. Güllü Kopamam Senden ve Seda Sayan’ın seslendirdiği Git git yoluna.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz