Aysun Gültekin

Aysun Gültekin aslen nereli? Müzik kariyeri, eğitimi, doğum yeri, doğum tarihi, kaç yaşında? hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

TRT Türk halk müziği sanatçısı Gültekin 1963 yılında Erzurum İspir Çamlıkaya beldesi’nde dünyaya gelmiştir. Lise’yi Ağrı Kız Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra Ağrı Halk Eğitim Korosu’nda iken TRT tarafından gerçekleştirilen radyo sınavına girmiş ve kazanmıştır.

1982 senesinde TRT Erzurum Radyosu’nda alaylı olarak görev almaya başlamıştır. 2008 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Türk Müziği dalında yılın sanatçı seçilmiştir. En son 16 Aralık 2011 senesinde TRT Harbiye stüdyosu’nda vermiş olduğu konser ile TRT’deki görevine veda eden Aysun Gültekin aslen Erzurum İspir’lidir.

1 Yorum

  1. Ebeveynler yazarken sadece babası Mehmet GÜLTEKİN’in ismi yazılmış annesi yok mu? Bu değerli sanatçımıza hayırlı uzun ömür, sağlık ve mutluluk dileklerimi iletiyorum. Hiç evlenmemiş mi? Bu sanatçı ablamı Yüce Yaratana emanet ediyor Yüce yaratan yar ve yardımcısı yolu açık bahtı AK, sağlık ve mutluluğu heeep ama hep sürekli olsun.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz