KimNereli.net

Ayşen Birgör

Ayşen Birgör Kimdir?

Ayşen Birgör
Gerçek adı: Ayşen Birgör
Doğum Tarihi: 03/11/1977 (41 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Burç: Akrep
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Devlet Konservatuvarı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği
Doğum yeri: İstanbul

Ayşen Birgör Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ayşen Birgör Türk Sanat Müziği’nin usta isimlerindendir. Hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Doğum tarihi, evli mi? kaç yaşında? nerede doğdu?

Ayşen Birgör burcu, doğum yeri, kaç yaşında?

1977 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir, burcu Akrep‘tir. İstanbul doğumlu sanatçı’nın baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Henüz 3 yaşında iken müzik ile tanışmış ve o dönemden itibaren ailesininde desteği ile müzikle iç içe yetişmiştir. Dedesinin müziği olan tutkusu, ve babasının türküler okuması, kasetler doldurmasından etkilenmiştir.

Çok küçük yaşlarda sanatçı olmaya karar verdiğini belirten Ayşen Birgör ilerleyen yıllarda bu hayalini gerçekleştirmiş ve 1988 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü’nü kazanmıştır.

Ayşen Birgör Müzik ve program çalışmaları;

İlk albümünü 1996 senesinde Gecem ismi ile müzik piyasasına sürmüştür. Bir çok usta sanatçıya vokallik yapan Ayşen Birgör bir dönem Atv kanalında yayınlanan Böyle mi Olacaktı isimli dizinin şarkısını seslendirmiştir. Bir çok önemli marka ve radyoların reklam cıngıllarını da başarı ile seslendirmiştir.

Ayrıca 2007 yılında Star Tv’de Popstar Alaturka programına katılmıştır. Yarışmada üçüncü olmuştur. Vokal yaptığı bazı sanatçılar, Emel Sayın, Adnan Şenses, Coşkun Sabah, Gülben Ergen, Serdar Ortaç ve Çelik’tir.

TRT1 kanalında Akşam Sefası programında solist olarak yer almış ardından TRT İstanbul Radyosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 yılında Bambaşka adlı ikinci albümünü çıkarmıştır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Müzik, ses ve sahne hakimiyeti Türkiye’nin son yıllarda yetirdiği en iyi yorumcular arasında yer almaktadır. En büyük hedefi ise Türk Müziğinin vazgeçilmez ve unutulmaz isimlerinden birisi olmaktır.

Günümüzde TRT Müzik ekranlarında Yıldızlar Altında programını sunmakta ve aynı zamanda solist olarak sanatını icra etmektedir.

Usta sanatçı Ayşen Birgör’ün sosyal medya hesapları üzerinden sıkça resmini paylaştığı bir kızı vardır. Ancak günümüzde eşi ile evliliği sürmektemidir, boşanmış mıdır? bu konu hakkında maalesef hiç bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Beni Çok Sev, Sen Benden Gittin Gideli, Feryat, Doktor, Ben Ne Yangınlar Gördüm, Yokluğun Her Dakika Ölüm Demek Gitme, Kurusa Fidanım, Eziz Dostum ve daha bir çok eseri hakkı ile okuyan yegane seslerdendir.

Etiketler:

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

 1. birgül gök 29 Ağustos 2018

  Ayşen hanım ben Balıkesir Edremit ten Birgül hanım 58 yaşındayım devlet memurluğundan emekliyim. Ayşen hanım sanatını hakkıyla icra ediyor o sahnede duruşuna raks edişine el kol hareketlerine bayılıyorum müziğin ritmine göre uyarlıyor,sahneyi dolduruyor,sahneye hakim,inanın seyrederken beni alıp götürüyor. Seyrederken gençliğimi görüyorum. Benim hayalimi Ayşen hanım yaptı onunla gurur duyuyorum.AYŞENCİĞİM SENİ ÇOOOOK SEVİYORUMMMMMMMM.

 2. Emin Tüfekçiler 19 Kasım 2018

  Ayşen hanım,
  TRT Müzik yönetimine gönderdiğim, büyük bir zevkle izlediğim YILDIZLAR ALTINDA programınızla ilgili e- postamı aşağıda bilgilerinize sunuyorum. İyi ki varsınız. Selamlar, saygılar.
  Sayın Yetkili;

  Her şeyden önce Türk sanat ve halk müziğini yaşatma yolundaki üstün gayret ve çalışmalarınız için sizi tebrik ederim.

  Uzun zamandan beri zevkle izlediğim YILDIZLAR ALTINDA programı ile ilgili düşünce ve ricalarımı aşağıda takdim ediyorum;

  1. Ayşen BİRGÖR’ ü muhteşem sesi nin yanında gerek fiziği, gerekse şarkı söylerken kullandığı vücut dili ile ortaya koyduğu seyretmesine doyum olmayan sahne performansı nedeniyle hayranlık ve saygı ile tebrik ediyorum.

  2. Şef Talat ER’ in gerek orkestra yönetiminde gösterdiği ustalık ve gerekse programın ( repertuarın ) hazırlanmasında gösterdiği başarı için kendisini kutluyorum.

  3. İcracı ses sanatçısı ne kadar büyük bir sanatkar olursa olsun, eğer orkestradaki sanatçılar onunla birlikte kendilerini müziğe sevgi ve heyecanla vermiyorlarsa ortaya konan sahne gösterisinde bir şeyler eksik kalıyor ve izleyici istenen zevki maalesef alamıyor.

  Dikkat ederseniz, Tarafınızdan hazırlanan bir çok programda, orkestra elemanlarının müziğe uyum sağlayan beden dillerini kullanmak yerine manasız ve hatta asık suratla mesleklerini icra ettiklerini görürüsünüz. Saz sanatçılarının bu yönde bir eğitime tutulması uygun olur düşüncesindeyim.

  Bunun için büyük sanatkarlar programlara kendi orkestraları ile çıkıyor olsa gerek.

  Gelelim YILDIZLAR ALTINDA ki saz sanatçılarına: çok az elemandan oluşan bir orkestra olmasına rağmen, kendilerini icra ettikleri müziğe kaptırıp zevkle sanki bizlerle birlikte zevk alıyorlar intibaını bıraktıkları için diğer daha büyük orkestralardan daha coşkulu bir müzik şöleni ortaya koyabiliyorlar. bu nedenle kendilerini tebrik ediyorum.
  Sonuç olarak başta yönetim olmak üzere bizlere haftada bir müzik şöleni izleme zevkini veren YILDILAR ALTINDA görev yapan Solist Ayşen BİRGÖR, Şef Talat ER ve saz sanatçoüılarına sonsuz teşekkür eder İnşallah daha uzun süre kendisini dinleme imkanını bizlerden esirgemeyeceğiniz ümidiyle saygılqarımızı sunarım.
  İyiki varsınızz.
  Emin TÜFEKÇİLER

Ayşen Birgör
Gerçek adı: Ayşen Birgör
Doğum Tarihi: 03/11/1977 (41 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Burç: Akrep
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Devlet Konservatuvarı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

365.057 kez okundu

2.

Tarık Akan

286.099 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

222.713 kez okundu

4.

Volkan Demirel

213.380 kez okundu

5.

Tarkan

211.093 kez okundu

6.

Yusuf Aktaş

204.190 kez okundu

7.

Emre Mor

188.731 kez okundu

8.

Ersay Üner

184.709 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

171.362 kez okundu

10.

İrem Derici

166.640 kez okundu