Aysel Ösüz

Aysel Ösüz öğretmen olarak çalışmalarını sürdürüyor. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aysel Ösüz Kimdir?

Aysel Ösüz eğitimci, öğretmen. Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunudur.

Aysel Ösüz Nereli?

Aysel Ösüz aslen Şanlıurfalı’dır.

Aysel Ösüz Kaç Yaşında?

Aysel Ösüz 35 yaşındadır, doğum tarihi 1988, doğum yeri Şanlıurfa.

Kısaca Hayatı:

Üniversite eğitimi sonrasında ilk olarak 2010 senesinde Yukarı Sarpın İlkokulu’nda göreve başlamıştır. 2015 yılından itibaren ise günümüzde de görevini sürdürdüğü Başören (Akziyaret) İlkokulunda öğretmenlik mesleğini sürdürmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

Henüz 1. sınıfa giderken babasını kaybeden Ösüz, imkansızlıklar içinde eğitimini sürdürmeye çalışmıştır. Ortaokul döneminde anne ya da babası olmayan öğrencilere burs verildiği, bu bursu almaya başladığını, böylece kardelenler arasına katıldığı belirtmiştir. Her zaman öğretmen olmak istediğini dile getiren Ösüz, üniversite mezuniyeti sonrasında hemen mesleğini icre etmek için Urfa’ya atanmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 2003 – 2004 yılları arasında Lise 2. sınıfta okurken, bir okulun açılısında tanışma fırsatı yakalamıştır. Erdoğan’ın kendisine ne olmak istediğini sorduğunu ve bu soruya öğretmen olmak istiyorum cevabını verdiğini belirtmiş ve sözünü tutmuştur.

İlk görev yeri Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Yukarı Sarpın İlkokulu’na KPSS puanıyla atanmıştır. 4 sene orada görev yapan Ösüz’ün çalıştığı tüm okullar köy okulu olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretimde Yenilikçi Öğretmen ödülleri için 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde 106 bölgesel ödül almaya layık görülmüştür. Dünyayı Güzelleştirecek Çocuklar projesi ile katılmış, Güneydoğu Anadolu Bölge 1. liğini elde etmiştir. Daha sonar Türkiye 1. liğini de kazanmış ve Bakanlık ödülü almıştır. 2017’de Yılın Öğretmeni seçilmiş, 24 Kasım Öğretmenler gününde Başbakanlık Köşkü’nde konuşma yapmış, Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu’na katılmıştır. Ayrıca günümüze kadar bir çok kurum ve kuruluşun organize ettiği programlara konuşmacı olarak katılmıştır.

Resmi instagram hesabı @aysel_ogretmen ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz