Ayşegül Pınar

Ayşegül Pınar Türk Halk Müziği Sanatçısı ve Müzik Öğretmeni olarak uzun senelerdir kariyerini başarı ile sürdürmektedir. Hayranları ise genellikle kaç yaşında? aslen nereli? albümleri gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Usta sanatçı Ayşegül Pınar aslen Tokat’ın Erbaa İlçesi Keçeci Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Maalesef henüz doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. İlkokul, Ortaokul, Lise ve müzik okulunu İstanbul’da tamamlamış, 2000 senesinde Arif SAĞ müzik okulunu en üstün başarılı bir derece ile bitirmiş, TRT’nin gönülden Gönül’e halk müzik topluluğunda yer almıştır.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet konservatuvarı Ses Eğitimi ve Çalgı Aletleri, yandal olarak da İşletme bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

Ayşegül Pınar kariyeri;

2005 senesinde, Radyo ve Televizyon hayatına adım atan Pınar, radyodaki başarılı adımını 9 sene sürdürmüştür. Radyocu kimliği ile sanatçı kimliğinin birbirine karışmaması için radyo programına ara vermiş, televizyon programına devam etmiştir. Birçok izleyici kitlesine sahip olduğu reytingleri kıran programı Ayşegül PINAR ile Dolu Dolu Türküler’le sazıyla, sözüyle televizyon ekranlarında sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir.

TRT avaz, TRT Müzik ve birçok TRT ve diğer Televizyon ekranlarına konuk olmuş, konuk olmaya da devam etmektedir.

İlk albüm cd’si 2009 yılında Sivaslıymış türküsü ile çıkış yapmış, 2012 yılında Şanslıyım albüm cd’si ile sevenleri ile tekrar buluşmuştur. Ayrıca söz müziği kendisine ait olan türküleri 2. albümünde yer almıştır. Günümüze kadar 2 albüm çıkarmış ve 7 adet klibini sevenleri ile buluşturmuştur.

Yurtdışı, yurtiçi, il ve ilçelerde birçok konseri ile hayranlarıyla buluşmaya devam etmektedir. 2014 yılından bu yana Devlet okulunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz