Ayşe Hatun Önal

Ayşe Hatun Önal hayranları tarafından bir çok soru ile merak konusudur. Boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? sevgilisi kim? mezuniyeti, eğitimi, müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1978 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen güzel sanatçı Ayşe Hatun Önal aslen Adana’lıdır ve Adana’da doğmuştur. Adana Borsası Lisesini tamamlamış ardından, eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü’nde devam etmiştir. Ancak eğitim hayatını hayallerini gerçekleştirebilmek için yarıda bırakarak iş hayatına atılmıştır.

Eski manken olan güzel isim günümüzde şarkıcı olarak sanat hayatını sürdürmektedir. Boyu 1.81 cm, burcu ise aslan’dır. 1999 senesinde Kanal D tarafından düzenlenen Miss Turkey yarışmasında Türkiye 1.si seçilmiş mankenlik hayatına atılmış, uzun süre modellik yapmıştır. Can Gürzap‘tan diksiyon dersleri almış özel bir kanalda sunucu olarak görev almıştır. İlerleyen süreçte ise müzik dünyasına giriş yapmıştır. Müzik dünyasına giriş yaptıktan sonra seslendirdiği bir çok şarkı ile listelerin basamaklarını bir bir tırmanmış ve bir çok ödülün de sahibi olmuştur.

Ayşe Hatun Önal müzik hayatı;

2003 senesinde Çeksene Elini isimli şarkı ile piyasayı alt üst etmiş, 2008 senesinde ise Sustuysam adlı ilk albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Daha sonra Kalbe Ben, Çak Bi Selam, Güm Güm, Şeytan Tüyü, Sirenler, Selam Dengesiz, Efsane, Olay ve Katakulli isimli şarkıları ile listelerin en üstünde yer almayı başarmıştır.

Seslendirdiği bir çok şarkının söz ve bestesini kendisi yazmış ve hazırlamış, bir çok ödül ve adaylığın sahibi olmuştur.

Kazandığı ödüller ve adaylıkları;

2006 – 12. Kral TV Video Müzik Ödülleri – En İyi Düet (Hey DJ) (Aday)

2008 – Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri – En İyi Elektronik Müzik Albümü (Sustuysam) (Kazanan)
12.Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri – En İyi Kadın Pop Müzik Sanatçısı (Kazanan)
İstanbul Aydın Üniversitesi 11.İletişim Ödülleri – Yılın En Popüler Şarkıcısı (Kazanan)

2015 – 3.Türkiye Müzik Ödülleri – En İyi Şarkı (Çak Bi Selam) (Aday)
En İyi Single (Çak Bi Selam) (Aday)
En İyi Klip (Çak Bi Selam) (Aday)
En İyi Remix (Çak Bi Selam) (Aday)
42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri – Yılın Şarkısı (Güm Güm) (Aday)
1. Gossip Time Yıl Sonu Ödülleri – En İyi Düet (Güm Güm feat. Onurr) (Kazanan)

2016 – 2.Elele Avon Kadın Ödülleri – Yılın Şarkıcısı (Aday)
6.Elle Style Ödülleri – Elle Style Yılın Kadın Müzik Starı (Aday)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz