Ayşe Ergezen

Ayşe Ergezen hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? siyaset hayatı gibi soruların cevapları. Hayatı ve biyografisi.

25 Temmuz 2018 tarihinde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcılığı görevine atanan Ayşe Ergezen aslen, Balıkesir Gönen doğumludur. Ayrıca Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı’dır.

İlköğretim eğitimine Trablus’ta başlamış ardından Gönen’de tamamlamış, Ortaokul’u ise İstanbul’da bitirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Yönetim Bilim Sistemleri bölümünden mezun olmuş, mezuniyetin ardından İsveç Jönköping Üniversitesinde Uluslararası Ticaret eğitimi almıştır. Bahçeşehir Üniversitesinde ise Yüksek Lisans yapmış, Oxford Üniversitesinde Diplomasi eğitimi almıştır.

Eğitim hayatının ardından Finansbank’ta yönetici olarak iş hayatına atılmış, Ümraniye Belediye Meclis Üyesi, Başbakan Müşaviri gibi görevlerde bulunmuş, 2015 Haziran seçimlerinde Balıkesir Milletvekili adayı olmuştur. 15 Temmuz Derneği kurucularından olan Ergezen Yönetim Kurulu üyeliğinide sürdürmektedir.

Avukat Muaz Ergezen ile evli olan Ayşe Ergezen’in bu evliliğinden İhsan Efe isminde bir oğlu vardır, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz