Aylin Arasıl

Aylin Arasıl 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatında, Saint Benoit Fransız Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümü’nü bitirmiştir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

3 yaşından itibaren Ortaokul dönemine kadar 8 sene bale yapmıştır. Ayrıca Lise döneminde, voleybol oynamış, Folklor çalışmalarına katılmış, yüzme ve kayak sporları ile ilgilenmiştir. 14 yaşında ise modelliğe adım atmıştır. Koç burcudur.

1985 ve 2010 yılları arası 25 sene en uzun süre mankenlik ve fotomodellik yapan isim Aylin Arasıl, her sene bir kaç kez Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Arap ülkelerinde İTKİB, Giyim Sanayicileri, Olgunlaşma Enstitüleri, tekstil firmaları ve tasarımcılar ile Türkiye’yi temsil etmiş, Milli Modelimizdir.

Geçmişten günümüze 50’ye yakın reklam filmi, 60’tan fazla moda dergisi, 25’ten fazla dergi’nin yüzü ve 13 billboard’da yer almış olan tek Türk modeli’dir. Mankenlik ile birlikte televizyon ekranlarında eğitim, sağlık ve ekonomi programları sunmuştur.

Özellikle 1990’lı senelerde podyumlarda yer almış Türkiye’nin en iyi mankenlerinden olarak podyumda boy göstermiştir. Manken, model olarak kariyerinin yanı sıra oyuncu kimliği ile tanınan Arasıl özellikle ekran severler tarafından Çiçek Taksi dizisinde canlandırdığı rol ile tanınmıştır. Bugüne kadar Sahibini Arayan Madalya, Savcı, Balkan Balkan, Ateş Dansı, Üvey Baba, Derman Bey, Aslı İle Kerem, Hastayım Doktor, Yeter Anne, Umutların Ötesinde, Sahra, Arka Sokaklar, Kuzey Rüzgarı, Aşkım Aşkım, Unutulmaz, Çırağan Baskını ve İçimdeki Fırtına gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Son dönemlerde ise özellikle sosyal yardım projeleri ile adından söz ettiren güzel manken Aylin Arasıl’ın aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

2000 senesinden beri sahipsiz hayvanlar dernekleri ile gönüllü olarak çalışmalar sürdüren Arasıl, Hollanda ve Almanya’daki kuruluşlar ile ortaklaşa ve gönüllü olarak sokak hayvanlarını aile sahibi yapmaktadır. Enerjisinin büyük bir bölümünü hayvanlar için harcamaktadır. Evinde beslediği hayvanların dışında, ortalama olarak günde 30 kedi, 9 köpek beslemekte, tedavilerini üstlenmekte, kısırlaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Kurtköy ve Beykoz ormanlarında köpeklere et, tavuk, kemik ve ekmek gıdalarının ulaştırılmasını sağlamaktadır.

Mankenlik sonrası çok nadiren kendisine yakın hissettiği vakıf, sosyal sorumluluk projelerinde podyuma çıkmakta, oyunculuk ile birlikte, styling ve prodüksiyon dahil, moda çekimlerinde, yarışmalarda, defilelerde, Engelsiz Yaşam Vakfı ve Fashion TV’nin organizasyonlarında koordinatörlük ve süpervizörlük yapmaktadır.

Fiziki güzelliğinin yanı sıra, kalbinin güzelliği ilede sevenlerini kendisine hayran bırakmaya devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz