KimNereli.net

Aykurt Nuhoğlu

Aykurt Nuhoğlu Kimdir?

Aykurt Nuhoğlu
Gerçek adı: Aykurt Nuhoğlu
Doğum Tarihi: 15/09/1959 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Başak
Meslek: İş Adamı Mühendis Siyasetçi
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Trabzon

Aykurt Nuhoğlu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Aykurt Nuhoğlu 30 Mart 2014 seçimleri neticesinde Kadıköy Belediye Başkanı olmuştur. Hakkında bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? siyasi ve mesleki kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1959 yılında dünyaya gelen Aykurt Nuhoğlu Başak burcudur, aslen Trabzon’ludur.

Fenerbahçe Lisesi’ni tamamlamış ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.

Eğitim döneminde iken siyasi görüşleri netleşmeye başlamış üniversite eğitiminin ardından aktif olarak siyaset hayatına atılmıştır. İlk olarak Sosyaldemokrat Halkçı Parti ile siyaset’e adım atmıştır. SHP İstanbul Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve Kadıköy İlçe Başkanlığı yapmıştır. Farklı dönemlerde ise Cumhuriyet Halk Partisi Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde yer almıştır.


2012 senesinde Yerel Yönetimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı’nın yanı sıra çeşitli komisyonlarda çalışmalarını sürdürmüştür. 16 Şubat 2014’te eski Başkan Selami Öztürk’ün yerine CHP Parti Meclisince aday gösterilmiştir.

Aykurt Nuhoğlu iş hayatı;

1985’ten günümüze çevre düzenlemeleri, park-bahçe projeleri, hastane ve konferans merkezleri ve nitelikli konutlar gibi farklı projelerin yönetimlerinin yanı sıra koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Günümüzde aktif olarak Atamer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca Nuhoğlu Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Aykurt Nuhoğlu Tüketici Derneği ve İnşaat Mühendisleri Odası ve üye olarak bulunduğu bir çok vakıf, dernek bünyesinde sosyal ve kamu yararına bir çok çalışmada öncülük etmektedir. Aslen Trabzon’lu olan Nuhoğlu, Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği’nin de kurucularındandır. Evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Kadıköy Belediye Başkanı olarak hak ve özgürlükler odaklı, demokratik ve eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışı ve politika geliştirmektedir. Serbest vakitlerinde doğa ile iç içe olmayı, balık tutmayı ve doğa yürüyüşleri yapmayı tercih etmekte aynı zamanda, felsefe ve edebiyat alanındaki çalışmaları nı sürdürmektedir.

2019 yılının Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için tekrar Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulunmuştur. Dosyasını Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Narin’e teslim etmiştir. Kadıköylüler ile beraber daha fazla proje üretmek ve yerel yönetim anlayışını çok daha fazla güçlendirecek yeni uygulamaları hayata geçirmek için tekrar adayım diye açıklama yapmıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Aykurt Nuhoğlu
Gerçek adı: Aykurt Nuhoğlu
Doğum Tarihi: 15/09/1959 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Başak
Meslek: İş Adamı Mühendis Siyasetçi
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Trabzon
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

370.496 kez okundu

2.

Tarık Akan

288.978 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

240.185 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

223.914 kez okundu

5.

Tarkan

216.417 kez okundu

6.

Volkan Demirel

216.012 kez okundu

7.

Emre Mor

190.680 kez okundu

8.

Ersay Üner

186.196 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

174.630 kez okundu

10.

İrem Derici

170.074 kez okundu