Ayhan Sicimoğlu

Ayhan Sicimoğlu Fox Tv ekranlarında yayınlanan Şef Akademi isimli yarışmanın jürileri arasında yer alıyor. Hakkında kısa süre içinde ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Nereli?

1950 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Sicimoğlu, Niğde doğumlu ve baba tarafından aslen Kayseri’lidir. Müzik dünyasının usta isimlerinden aynı zamanda radyocu, televizyon programcısı, iş adamı ve gezgin kimliği ile tanınmaktadır. Şükriye Hanım ve Şahap Sicimoğlu çiftinin evladıdır. Bir ablası ve Amerikada yaşayan bir kız kardeşi vardır. Babası İnşaat mühendisi olarak çalışmış annesi ise zengin bir ailenin ferdidir.

Talas Amerikan Koleji Ortaokulu ve Lisesinden mezun olan Ayhan Sicimoğlu daha sonra eğitimini, Hacettepe Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesinde Ekonomi bölümünde sürdürmüştür. Üniversite eğitiminin ardından İngiltere’ye ve oradanda fotoğrafçılık yapmak için Roma’ya gitmiştir. 1981 yılında ise New york’ta yaşamaya başlamıştır.

Türkiye’nin ilk müzik klibi olarak bilinen Heyecanlı isimli klibi yöneten Ayhan Sicimoğlu o dönemde Mazhar Fuat Özkan ve Galip ile birlikte İpucu Beşlisi isimli grubu kurmuştur. Heyecanlı adlı 45’liği yapmıştır. Grup daha sonra 1970 senesinde dağılmış MFÖ grup olarak devam etmiştir. Uzun yıllar hafızalarda kalan ve tüm müzik severlerin büyük keyif ile dinlediği şarkı Peki Peki Anladık Mazhar Alanson tarafından Ayhan Sicimoğlu’na ithafen yazıldı diye açıklanmıştır.

Müzik dışında iş dünyasındada yer alan ünlü isim, bir ara Tekstil işi ile uğraşmıştır. Ayrıca Latin All Stars grubu ile perküsyon performansları sergilemiş ve diğer yandan Joy Fm bünyesinde Latin Lovers adlı radyo programını düzenlemiştir.

Ayhan Sicimoğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.82 cm, kilosu 81, burcu ise başak’dır. @ayhansicimoglu olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 600bin civarındadır. Portekizce, İspanyolca, İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir.

Evli mi? Eşi Kim?

Zeynep Sicimoğlu ile evlidir ve bu evliliğinden Ayşe Sicimoğlu adında bir kızı vardır. Kızı Ayşe Sicimoğlu da kendisi gibi müzikle uğraşmakta ve opera-şan sanatçılığı yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz