Ayhan Altıntaş

Ayhan Altıntaş İyi Parti’den istifa ettiğini duyurmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayhan Altıntaş Kimdir?

Ayhan Altıntaş akademisyen, siyasetçi, milletvekili, Elektrik yüksek mühendisi ve eski İYİ Parti Ankara Milletvekili. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Yüksek Lisans yapmış, 1986 senesinde ise Ohio State University’de Doktorasını tamamlamıştır.

Avustralya Milli Üniversitesinde çalışan Altıntaş, 1988’de Yardımcı Doç. Dr. olarak İD Bilkent Üniversitesinde akademisyenliğe başlamıştır.

1990 senesinde Doçent, 1996 senesinde de profesör olmuştur.

Japonya Tokyo Teknoloji Enstitüsünde, Almanya Münih Teknik Üniversitesinde, Kanada Concordia Üniversitesinde profesör olarak bulunmuştur.

Bilkent Üniversitesinde 6 sene Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı. 3 sene Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığı yapmıştır.

Bilkent bünyesinde kurulan İletişim ve Spektrum Yönetimi Araştırma Merkezinin Direktörü olarak görev almıştır.

IEEE Kıdemli Üyesi, URSI (Uluslararası Radyo Bilimcileri Birliği) Fellow,Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Mühendislik Eğitim Kurumları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) ve Türk Zeka Vakfı Üyesidir.

Ayhan Altıntaş Nereli?

Ayhan Altıntaş Yozgat’lıdır. Aslen baba tarafından Yozgat ili nüfusuna kayıtlıdır.

Ödüllerinden Bazıları:

Ohio State University ElectrorScience Laboratory 1986 yılı en iyi doktora tezi ödülü.
1991 IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) en iyi danışman ödülü.
IEEE Üçüncü Milenyum Madalyası.
ODTÜ Parlar Vakfı Araştırma Ödülü.
1996 TÜBİTAK Araştırma Teşvik Ödülü.

Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli olan Altıntaş’ın 2 çocuğu vardır.

Resmi instagram hesabı @vekilaltintas resmi twitter hesabı ise @ay_altintas ‘dır.

Son siyasi gelişmeler ışığında, gördüğüm lüzum üzerine İYİ Partiden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum. Açıklamasını resmi twitter hesabından yapmıştır. Meral Akşenerin Genel Başkanlığını üstlendiği İyi Parti’den henüz bir açıklama yapılmamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz