Aygün Aydın

Aygün Aydın Kırmızı Oda isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Başarılı oyunculuk kariyerini sürdüren güzel isim daha önce Bu Tarz Benim isimli yarışmaya katılmıştır. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aygün Aydın Kimdir? Nereli?

1994 doğumlu güzel oyuncu İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi’ni bitirmiştir. Ardından Beykent Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatını 2017 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ile devam ettirmiştir. Ancak 2019 senesinde okuldan ayrılmıştır.

Bir dönem Neşe Erberk Ajans’a bağlı olarak modellik yapmıştır. İlerleyen süreçte ise televizyon dünyasında yer alan Aygün Aydın Oyunculuk ve müzik eğitimi de almıştır. 2014 senesinde başarılı sanatçı Mustafa Ceceli ve Ravi İncigöz‘ün birlikte seslendirdikleri Şeker isimli şarkının klibinde yer almıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2015 yılında İnadına Aşk isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Kaçın Kurası, İlişki Durumu: Karışık, Aşk Laftan Anlamaz, Yüksek Sosyete, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Baba Candır, Hayat Sırları, Bizim Hikaye, Yuvamdaki Düşman, Ufak Tefek Cinayetler, Elimi Bırakma, Yasak Elma. Benim Tatlı Yalanım, Menajerimi Ara ve Bay Yanlış dizilerinde rol almıştır. 2021 yılında ise Kırmızı Oda isimli dizinin oyuncu kadrosuna katılmıştır. Ayrıca 2018 yılında Kayhan ve yine aynı sene içerisinde Trilece isimli sinema filmlerinde oynamıştır.

Aygün Aydın Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncunun boyu 1.70 cm, kilosu ise 50’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 27’dir. Günümüz itibariyle kullandığı @aygnhanim instagram hesabında ki takipçi sayısı 214bin civarındadır. İnstagram hesabında Daha iyi bir dünya için ne yapabiliriz? Her yeni günde kendinin bir üst sürümü ol! ve Güzel anılar, kitaplar, lezzetler ve melodiler peşinde ifadeleri yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz